background img
banner

  Imprezy integracyjne o sportowym charakterze

  13 lat temu przez

  Imprezy integracyjne są doskonałym sposobem na lepsze poznanie swoich współpracowników, zintegrowanie zespołu oraz odpoczynek od codziennych obowiązków. Jeśli każdego dnia spędzasz osiem godzin za biurkiem, nie dając Twoim oczom odpocząć od ekranu komputera to pracodawca powinien pomyśleć o nadaniu imprezie firmowej sportowego charakteru.

  Eventy organizowane w plenerze pozwalają na sprawdzenie swoich umiejętności piłkarskich, siatkarskich, a nawet narciarskich pod okiem doświadczonych trenerów. Również niecodzienne rozrywki tj. paintball, czy park linowy zapewniają niezapomniane emocje, rozwijają wyobraźnię i uczą współpracy. Na co dzień nie każdy może sobie pozwolić na tego typu zabawy, bo albo nie ma czasu, albo pieniędzy. Nie brakuje też takich osób, które po prostu nie wiedzą co to zorbing, czy quady.

  Nawet podczas oficjalnej imprezy dla firm można zorganizować grę w golfa, czy turniej tenisowy. Warto pamiętać, że odrobina wysiłku fizycznego jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Aktywny wypoczynek na łonie natury dotlenia mózg i poprawia krążenie krwi, ale nie tylko zdrowotne aspekty przemawiają za zorganizowaniem imprezy w sportowym stylu. Zabawy grupowe integrują zespół, uczą współpracy, zaufania i kontrolowania emocji. A czynniki te przecież prowadzą do sukcesu firmy.

  Wybór aktywnych rozrywek na imprezy integracyjne zależy od aktualnej mody na rożne zabawy, rodzaju przedsiębiorstwa i jego branży, ale także od wielkości grupy i wieku uczestników. Jeśli firma planuje przeznaczyć na imprezę znaczne koszty to może zorganizować zjazdy kajakarskie, loty na paralotniach, szybowcem, czy skoki ze spadochronu. Pracodawcom bardziej przywiązanym do tradycji mogą przypaść do gustu wycieczki rowerowe, po ścieżkach pełnych utrudnień i niespodzianek, zakończone wspólnym biesiadowaniem przy ognisku. Można też zorganizować jazdę konną w ośrodku jeździeckim, wyprawę w góry, czy po prostu taneczne show.

  Jak widać w zależności od możliwości finansowych firmy pracodawca może zapewnić swoim pracownikom rożne atrakcje sportowe, które na pewno będą ciekawym sposobem na oderwanie się od codziennej pracy i miłe spędzenie czasu

  Kategoria artykułu:
  Biznes

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *