background img
banner

  Hiszpańskie suknie weselne na wybiegach

  13 lat temu przez

  W nadchodzącym sezonie ślubnym widoczne stają się inspiracje stylem iberyjskim, typowo hiszpańskim. Wydaje się, iż przynajmniej część projektantów na nowo odkrywa potencjał drzemiący w iberyjskim stylu.
  Kreacje inspirowane są motywami widocznie zaczerpniętymi zhiszpańskich stylizacji, często przywodzące na myśl rytmy flamenco.

  Tego typu suknie i sukienki podkreślają talię, lekko kołyszą się w tańcu, podkreślając smukłą, zwinną, wręcz dziewczęcą sylwetkę, co daje wrażenie świeżości i przysparza pannie młodej nieodpartego uroku.

  Charakterystyczne tutaj są bogate motywy dekoracyjne, szczególnie koronki, kryształki, szarfy, kwiaty. Nie jest to więc dobry pomysł dla kobiet ceniących minimalizm i prostotę, tutaj zdecydowanie nie ma co na nią liczyć. Sukienki wizytowe utrzymane w hiszpańskiej konwencji będą dazyć do podkreślenia przepychu i bogactwa. Widać to po obszernych spódnicach, dekorowanych koronkami – a ściślej kilkoma czy nawet kilkunastoma warstwami koronek. Jednak w tym przypadku istotniejszy od samego kroju jest materiał, z którego uszyto suknię, ma od przede wszystkim podkreślać owe wszechobecne koronki, i to koronki duże, łatwo zauważalne, a nie drobne ginące zdobienia. Nieodłącznym elementem takiej kreacji jest welon i to najlepiej na gładko zaczesanych włosach, o długości co najmniej do pasa, również wykończony koronką. Decydując się na tego typu stylizację nie ma co liczyć na subtelną biżuterię, która po prostu zginęłaby w całości. Najlepiej, by kolczyki sięgały wręcz ramion, korale, bransolety były wykonane z dużych elementów. Dopełniający całości makijaż również powinien być w miarę mocnym akcentem.

  Propozycja hiszpańskiej stylizacji idealnie nadawać się będzie dla miłośniczek bogatych, pełnych przepychu kreacji, nie jest dobrym pomysłem dla pań ceniących klasyczny minimalizm. Jednak decydując się na takie rozwiązanie pamiętać należy o dobraniu odpowiedniego stroju pana młodego, również utrzymanego w podobnej konwencji, dzięki czemu uzyskać będzie można olśniewający efekt.

  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *