background img
banner

  Gąsienice gumowe do koparek – dlaczego są lepsze?

  5 lat temu przez
  gąsienice gumowe

  Koparki bardzo często pracują w trudnych warunkach, muszą poruszać się po różnych nawierzchniach często na nierównym terenie. Aby koparka mogła poruszać się sprawnie i bezpiecznie, a dzięki temu wydajnie pracować, powinna być wyposażona w odpowiedni rodzaj gąsienic, który będzie pracę ułatwiał, a nie utrudniał. To czy gąsienice będą trwałe i na długo zachowają pierwotną jakość, zależy między innymi od odpowiedniego nacisku jednostkowego, wzmocnionej konstrukcji oraz kilku innych czynników technicznych.

  Gumowe gąsienice do koparek i minikoparek

  W przypadku minikoparek oczywistym wydaje się, że gąsienice gumowe będą odpowiednim rozwiązaniem. Mini koparki są lżejsze, wykonują ograniczony zakres prac, przez co nie są tak mocno narażone na czynniki zewnętrzne utrudniające pracę. Gąsienice gumowe są bardzo odporne na ścieranie, dzięki czemu przez długi czas zachowują pierwotną jakość. Ważne, aby dobrać odpowiedni rozmiar gąsienicy do wielkości maszyny, a także do podłoża, na jakim będzie pracowała – chodzi tutaj o dobór odpowiedniego bieżnika.

  gąsienice do koparek

  Gąsienice do koparek

  Gumowe gąsienice do koparek nadają się nie tylko do minikoparek, ale również do tradycyjnych pełnowymiarowych maszyn. Gąsienice jcb, które będą założone do ciężkiego sprzętu, są dodatkowo wzmacniane stalą nierdzewną. Gumowa gąsienica wzmocniona wewnątrz stalą nierdzewną bez problemu poradzi sobie nawet podczas długotrwałej pracy w trudnym terenie. Dodatkowym atutem gąsienic do koparek gumowych jest to, że powodują one mniejsze uszkodzenia podłoża, redukują drgania oraz hałas, a także umożliwiają osiągnięcie większej prędkości, dzięki redukcji wagi maszyny.

  Kategoria artykułu:
  Budownictwo i nieruchomości

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *