background img
banner

  Firmowe kartki świąteczne – zadbaj o dobry wizerunek swojej firmy

  6 lat temu przez
  Kartki świąteczne

  W okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz zakończenia kolejnego roku kalendarzowego, atmosfera jest zawsze podniosła i serdeczna. Jest to więc dobry moment na to, by każda firma podziękowała swoim klientom i partnerom biznesowym za współpracę i życzyła im samych sukcesów w Nowym Roku.

  Kartki świąteczne dla firm

  Obecnie w Internecie znaleźć można szeroką ofertę pięknych, a zarazem niebanalnych kartek świątecznych dedykowanych specjalnie firmom i różnego rodzaju instytucjom. Mogą one zamówić karty, które początkowo są puste, a można w nich nadrukować wybrane życzenia. Mogą to być słowa z przygotowanych na stronie internetowej szablonów, ale każdy z zamawiających je klientów może na kartkach umieścić swoje własne, a zarazem niepowtarzalne życzenia. Będą one zawsze wkomponowane w pasujący do nich projekt graficzny (który można wybierać spośród setek wzorów). Może się przy nich znaleźć kolorowe logo firmy. Czasami istnieje możliwość umieszczenia go już na samej okładce kartki bożonarodzeniowej tak, by wszystko jak najlepiej się komponowało. Zamawiając kartki świąteczne dla firm wybrać można także czcionkę życzeń i zaproponować tekst lub wybrać gotową opcję.

  Przygotowywanie kartek

  Firmowe logo, w zależności od wybranego rodzaju kartki może zostać nadrukowane, wycięte laserem albo wykonane metaliczną folią (tak zwany „hot stamping”). Sama karta może być jednostronna, w stylu klasycznym albo nowoczesnym, wykonana na papierze w różnych kolorach oraz o różnorodnej jakości (to znaczy grubości). Taka opcja staje się coraz bardziej popularna. Głownie dlatego, że jest ona najtańsza, a zarazem nadal pozwala przesłać partnerom biznesowym życzenia – nie przeznaczając na to wielkiej kwoty pieniędzy. Kartki jednostronne polecane są przede wszystkim dużym korporacjom, które każdego roku wysyłają tysiące kartek z życzeniami, ale też małym firmom, którym zależy na oszczędnościach. Oczywiście do wyboru są także tradycyjne, rozkładane kartki, gdzie na pierwszej stronie znajduje się kolorowa grafika, a życzenia drukowane są na wkładkach lub wewnątrz kartek. Zamówić można także dopasowane rozmiarem koperty, także i ono zawierać mogą logo danej firmy, co wygląda profesjonalnie i elegancko.

  Ozdabianie kartek świątecznych dla firm

  Mogą być to karty klasyczne, z motywami takimi, jak choinki, bałwanki i płatki śniegu, które wykonywane są różnymi technikami druku na grubych papierach. Firmy decydować się mogą także na karty bardziej nowoczesne, to znaczy o nietypowych kształtach i grafikach, które są nowatorskie i oryginalne. Mogą być to np. karty minimalistyczne, czarno-białe albo w żywych kolorach. Wybór jest naprawdę ogromny. Firmowe kartki świąteczne w swojej tradycyjnej, to znaczy papierowej postaci nadal są niezwykle istotnym przekazem pamięci o klientach, kontrahentach i wspólnikach. Są one dobrą inwestycją, gdyż ich otrzymanie sprawia, że na daną firmę patrzy się dużo bardziej pozytywnie dzięki czemu jeszcze bardziej umacnia się wypracowywany w ciągu roku dobry wizerunek.

  Kategoria artykułu:
  Życie

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *