background img
banner

  Domowy barek

  11 lat temu przez
  domowy barek

  Barek nie jest tylko i wyłącznie miejscem w którym bezpiecznie możemy przechowywać alkohole, ani przy którym spotykamy się ze znajomymi. Każdy kto chciałby przenieść klimat ulubionej knajpki do salonu czy kuchni ma na to szanse. Jak się za to zabrać?

  domowy barek

  Pierwszą kwestią jest wyznaczenie przestrzeni. Barek wcale nie musi być pokaźnych rozmiarów, wystarczy, że znajdzie się tam miejsce na Twoje ulubione trunki i właściwe dla nich szkoło. Często takim miejscem będzie gablotka, albo stolik na kółkach na przykład w stylu retro. W pokaźniejszej wersji można wstawić również blat oraz dostawić do niego krzesła kawiarniane jednak w takiej sytuacji łatwo o przesyt. Ciekawym pomysłem jest wybudowanie barku z cegły, co nie tylko zapewni odpowiednią temperaturę trunkom, ale również wygląda pokaźnie. Barki bywają wykonane z drewna, czy z płytek ceramicznych szczególnie gdy jego miejsce jest w kuchni. Powinniśmy rozglądnąć się za tym jakie propozycje przygotował dla nas producent krzeseł czy mebli barowych. Przy aranżacji takiego miejsca warto pamiętać również o właściwym oświetleniu. Da to dodatkowy efekt wizualny, ale również sprawdzi się przy przygotowywaniu drinków.

  Co powinno się znaleźć w takim barku?

  Alkohole które lubisz, ale również różnego rodzaju miksery i shakery które mogą być pomocne w przygotowywaniu drinków. W podstawowym domowym, polskim barku nie może zabraknąć dobrej wódki, win, coraz częściej również koniaków czy brandy. Powinniśmy pamiętać, że każde z nich należy podać w innych szklankach czy kieliszkach.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *