background img
banner

  Domowe sposoby na kaca

  4 lata temu przez
  sposoby na kaca

  Poranki po bardzo udanej zabawie często są zdecydowanie mniej udane. Suchość w ustach, ogromny ból głowy i często jeszcze poważne zawroty głowy, to oznaki typowego, porannego kaca. Na szczęście istnieje wiele domowych sposób i metod, które pozwalają się nieco z tymi przykrymi problemami uporać. Jakie to sposoby?

  Domowe sposoby na kaca? Płyny to podstawa

  Kac, czy też jak się fachowo mówi, zatrucie alkoholowe, to głównie po prostu poważne odwodnienie, które pozbawiło organizm niezbędnych elektrolitów i substancji odżywczych. Domowe sposoby na kaca to zatem przede wszystkim picie ogromnej ilości płynów. Najlepiej takich, które dodatkowo wzmocnione są o cukier, który pozwoli odzyskać nieco energii i wigoru. Dodatkowo alkohol, żeby się rozłożyć, potrzebuje dużo wody, więc jej dodatkowe dostarczanie przyspiesza znacznie ten proces.

  Nieco orzeźwienia

  Nie bez powodu uważa się, że domowe sposoby na kaca związane są ściśle z wodą. Co ciekawe, nie tylko tą pitą, lecz również tą, którą się myje. Genialnym rozwiązaniem na pobudzenie organizmu i szybkie uporanie się z kacem, jest wzięcie bardzo zimnego prysznica. Pozwoli to nie tylko się odświeżyć, lecz przede wszystkim poprawić krążenie krwi. A to z kolei pozwoli znacznie szybciej wydalić z organizmu alkohol zawarty we krwi.
  Podobne efekty można osiągnąć, stosując wysiłek fizyczny. Jest to jednak skrajanie trudne do zrealizowania, ponieważ jak każdy, kto miał nieprzyjemność doświadczenia tego stanu, wie, że wysiłek fizyczny jest wtedy ostatnią rzeczą, na którą ma się ochotę.

  A co z wymiotami?

  Nieodłączną częścią porannego kaca, jest intensywne uczucie młodości. Wymioty zdarzają się bardzo często, co doprowadza do dodatkowego zmęczenia organizmu, a co gorsza, do jego dalszego odwadniania. Z tego powodu warto przed tym, jak pójdziemy się bawić, zaopatrzyć się imbir. Posiada on bardzo silne właściwości antywymiotne. Warto więc rano mieć go pod ręką i dodawać np. do herbaty. Pozwoli to na skuteczne uporanie się z problemem wymiotów, co rzecz jasna pozwoli szybciej pokonać porannego kaca.

  Kategoria artykułu:
  Poradniki

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *