background img
banner

  Dlaczego warto przekazać 1% podatku?

  6 lat temu przez
  1% podatku

  Mimo, że przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje, to mimo to, nadal, dużo Polaków nie korzysta z tej okazji. Dlaczego? Przekazanie 1% jest dobrowolne. Najwyraźniej wielu obywateli nie zdaje sobie sprawy, z tego, ile dobrego może dzięki temu zdziałać.

  Czym jest 1% podatku?

  To 1% z podatku dochodowego PIT, który podatnik może przekazać na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Co daje przekazanie 1% podatku i dlaczego warto go przekazać?

  Jest to zupełnie darmowa procedura.

  Tak, za przekazanie 1% podatku, nic nie zapłacimy. Natomiast, jeżeli nie przekażemy go, to również nic nie zyskamy. Zastanówmy się, lepiej komuś pomóc, czy stracić pieniądze?

  fundacja opp

  Pomagasz, otwierasz się na innych

  Istnieje nie jedna fundacja opp, tyle osób, które potrzebują twojej pomocy. Wiadomo, że 1% podatku, od jednej, czy dwóch osób, za wiele nie zdziała. Jednak ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. Każda pomoc się liczy i może nawet uratować czyjeś życie. Warto zebrać się z rodziną i znajomymi i wesprzeć konkretny cel, dzięki temu można uzbierać naprawdę dużą kwotę. Pamiętajmy, że dobre uczynki wracają.

  Sam wybierasz komu pomożesz

  To ty decydujesz, czy chcesz wesprzeć stowarzyszenie obrony zwierząt, starszą, niepełnosprawną osobę, czy dziecko chore na białaczkę. Jest wiele fundacji i celów i naprawdę jest z czego wybierać. Co ważne, możesz nawet wybrać konkretnego podopiecznego danej fundacji, któremu chcesz pomóc. Sam zdecyduj o losie swoich pieniędzy.

  Przekazujesz 1% w prosty i szybki sposób

  Niektórzy, rezygnują z przekazania 1% podatku, obawiając się, że jest to długa, czy kłopotliwa procedura. Nic bardziej mylnego. Wystarczy wypełniając deklarację podatkową, wprowadzić w rubrykę odpowiedni numer organizacji której chcemy pomóc oraz zaokrągloną kwotę z naszego 1%. To z pewnością, nie kosztuje nas dużo uwagi, czasu, czy poświęcenia.

  Pamiętajmy, że przekazując 1% podatku nic nie tracimy, a ktoś może na tym zyskać. My za to czujemy się szczęśliwi, że mogliśmy kogoś wesprzeć. Warto pomagać, kiedyś to my możemy potrzebować czyjejś pomocy.

  Kategoria artykułu:
  Życie

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *