background img
banner

  Dlaczego systemy płatności on-line się sprawdzają

  6 lat temu przez

  E-biznes to obecnie najbardziej intratny, a co najważniejsze globalny interes, który może skutecznie funkcjonować jedynie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom internetowym. Coraz więcej osób na świecie, w tym również Polaków, preferuje szybkie i komfortowe płatności on-line za dokonane zakupy w Internecie. Dlaczego warto inwestować w tego typu formę bezgotówkowych transakcji elektronicznych?

  Płacisz kodem

  Płatności on-line to szybkie i wygodne regulowanie kosztów zakupów, rachunków czy też innych zobowiązań płatniczych za pośrednictwem wirtualnych systemów transakcyjnych. System płatności on-line to alternatywa dla standardowych przelewów bankowych. Dzięki niemu można zapłacić za zakupy o wiele szybciej. Nie musimy też wpisywać szczegółowych danych dotyczących transakcji takich jak: numer konta, imię i nazwisko czy też tytuł przelewu, ponieważ uzupełniają się one automatycznie. Jedynym wymogiem podczas autoryzacji dokonania płatności jest zazwyczaj wpisanie kodu otrzymanego wiadomością SMS z banku.

  Szybkość na miarę złota

  Skorzystanie z systemu płatności on-line pozwala również znacznie przyspieszyć wysyłkę zamówionego towaru. Dzięki płatnościom internetowym sprzedawca otrzymuje natychmiast informacje o zapłacie należności za zakupiony towar lub usługę, bez względu na to, z którego banku dokonywana jest transakcja.

  Procedury bezpieczeństwa

  Jedną z istotnych zalet, jakie daje system płatności online, jest bezpieczeństwo dokonywanych transakcji. Klient realizując płatność, musi najpierw zalogować się on-line do swojego konta, a następnie wprowadzić jednorazowy i indywidualny kod autoryzacyjny, otrzymywany zazwyczaj w postaci wiadomości SMS. Dodatkowo kupującego chroni przed nieuczciwym sprzedawcą tzw. procedura chargeback.

  Wystarczy wygodna kanapa i laptop

  System płatności on-line pozwala na przeprowadzenie transakcji bezgotówkowej bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy laptop, smartfon lub inne urządzenie mobilne oraz aktywny dostęp do sieci internetowej. Taka forma płatności umożliwia wybór konkretnej waluty czy też uzyskanie w szybki sposób potwierdzenia dokonanej płatności.

  Kategoria artykułu:
  Finanse

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *