background img
banner

  Dla kogo choinka na pieńku z hoho-choinka.pl?

  3 lata temu przez
  Dla kogo choinka na pieńku z hoho-choinka.pl?

  Choinka na pieńku czy w podstawce? Żywa czy sztuczna? Co roku wiele osób ma te same dylematy odnośnie swojej choinki. Którą wybrać, by nie  zatracić ducha świąt? Która jest najbardziej praktyczna? 

  Co to jest choinka na pieńku?

  Chodzi o zwykłe drzewko bożonarodzeniowe z usuniętymi dolnymi gałęziami. Dzięki temu górna część ma regularny kształt i wydaje się bardzo gęsta, a dolną część stanowi pień pozbawiony gałęzi. Najczęściej taka choinka będzie stała w ozdobnej donicy czy jutowym worku. Najczęściej choinki na pieńku to niskie i średniej wysokości drzewka do ok. 150 cm wysokości. Moda na takie choinki pojawiła się kilka lat temu i wciąż trwa.

  Zalety choinki na pieńku

  Taka żywa  choinka ma kilka zalet. To te praktyczne powody sprawiają, że tak wiele osób wybiera je do domu:

  • pod choinką jest dużo miejsca na prezenty;
  • prezenty okazale się prezentują, ładnie wychodzą na zdjęciach (,,zwykła” choinka często je zasłania i trudno się do nich dostać);
  • istnieje mniejsze ryzyko, że kot czy pies strąci bombki;
  • łatwiej przenosić czy przestawiać choinkę, trzymając ją za pień, niż szukać miejsca do złapania wśród kłujących gałęzi;
  • choinka na pieńku nadaje się do biur czy przestrzeni wspólnych, bo nie brudzi i zajmuje mniej miejsca niż duże drzewko na stojaku;
  • często to dolne gałęzie najszybciej żółkną czy tracą igły. Choinka na pieńku dłużej zachowa więc świeżość.

  Żywa czy sztuczna choinka na pieńku?

  W sklepach od wczesnej jesieni można dostać sztuczne choinki na pieńku. Jedynym plusem jest tu długowieczność takiego drzewka, którego nie trzeba będzie znów kupować za rok. Jednak trendy się zmieniają, więc to, co jest dziś zaletą, może przemienić się w wadę. Co zrobić z takim plastikowym drzewkiem, gdy się znudzi? 

  W końcu nie może być kompostowane, tak jak zwykłe choinki. Poza tym kupowanie żywego, pachnącego drzewka jest elementem polskiej tradycji. Plastikową choinkę można wyjąć w ostatniej chwili i przystroić przed przyjściem gości. Jeśli jednak masz dzieci, to daj im przynajmniej kilka razy w życiu okazję do takich pięknych wspomnień z dzieciństwa, jak wstawianie do domu i ostrożne przystrajanie bombkami drzewa, które pachnie lasem.

  Choinka na pieńku w jutowym worku czy prostej donicy wygląda naturalnie i wprowadza do domu urok. Wybieranie plastikowej mija się więc całkowicie z celem i odbiera sens całej aranżacji. Taki wyrób z tworzywa sztucznego może pochodzić z chińskiej fabryki, a przecież nie o takie elementy magicznych świąt Ci chodzi. Jeśli domownicy mają zadbać o piękne opakowania prezentów czy stroje, niech towarzyszy im tego dnia równie przemyślane świąteczne drzewko.

  Choinka na pieńku – zrób samemu lub zamów!

  Wystarczy piła lub sekator do gałęzi, by samemu zrobić choinkę na pieńku. To nie jest trudne, a do tego sam możesz zaprojektować widowiskową donicę.

  Ci, którzy robią choinkę na pieńku samodzielnie, często nie zdają sobie sprawy z tego, jak przycinać drzewko i które gatunki iglaków się do tego nadają. Przykładowo gałęzie sosny u dołu można łatwo uciąć, dzięki czemu długo zachowa świeżość. Ale już inne drzewa mogą później szybko więdnąć. Dlatego samodzielnie choinkę na pieńku warto robić raczej w czasie warsztatów pod okiem specjalisty lub po wcześniejszym wdrożeniu w temat, a nie ad hoc tuż przed świętami. Pamiętaj też, że choinki źle znoszą przesadzanie. Jeśli więc już kupiłeś drzewko w doniczce, to szybko zwiędnie, gdy zaczniesz mościć je w nowym podłożu.

  Alternatywa to zamówienie gotowej choinki na pieńku. Oczywiście nie z marketu, gdzie drzewka tygodniami stoją pod jarzeniowym światłem i w dusznych magazynach. Jeśli dobrze wybierzesz, Twoja choinka będzie miała świeże podłoże w donicy, a przez to długo zachowa świeżość. Zaufaj firmie, która dowozi takie drzewka prosto do domu, jeśli  chcesz mieć choinkę na pieńku bez żadnego wysiłku. Takie drzewka możesz zamówić on-line na: https://hoho-choinka.pl/sklep/.

  Kategoria artykułu:
  Biznes

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *