background img
banner

  Czym się kierować przy wyborze używanego laptopa?

  5 lat temu przez

  W dzisiejszych czasach ciężko sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez korzystania z komputera lub laptopa. Kiedy zaczynamy szukać laptopa, naszą uwagę prawdopodobnie przykują również urządzenia używane. Nie da się bowiem ukryć, że zakup nowego sprzętu jest sporym wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić.

  Kupienie używanego laptopa może być strzałem w dziesiątkę, pod warunkiem, że będziemy wiedzieć, czego dokładnie oczekujemy. Inne wymagania mają studenci, inne osoby pracujące w biurach, a jeszcze inne osoby, które korzystają z laptopów głównie w celach rozrywkowych, np. oglądając filmy i seriale, surfując po internecie, czy też robiąc zakupy online lub grając w różnorodne gry. Kiedy już wiemy, co jest nam potrzebne, możemy rozpocząć poszukiwania laptopa, który spełni nasze oczekiwania.

  Zobacz produkty device.pl – bogata oferta poleasingowych laptopów

  Na co dokładniej zwracać uwagę?

  Szukając laptopa, ustalmy jaki procesor, karta graficzna i RAM nas interesują. Pomoże nam to w zawężeniu kręgu modeli, które będą nas interesować. Nie bez znaczenia jest również cena, która stanowi istotny czynnik podczas wybierania komputera. Szukając używanego laptopa, warto sprawdzać strony, przeznaczone do sprzedaży tego typu sprzętu. Kupując za pośrednictwem autoryzowanych stron, minimalizujemy ryzyko trafienia na kogoś, kto postanowi nas oszukać.

  Przykład dobrego laptopa używanego

  Jeżeli szukamy np. laptopa biznesowego, zwróćmy uwagę na Dell Latitude E5450. Jest to 14-calowy model, z procesorem Intel Core i5 oraz taktowaniem 2,2GHz. Laptop ten idealnie nadaje się do pracy, działając szybko i sprawnie, dzięki dyskowi o pojemności 500 GB oraz pamięci RAM 8 GB. Scalona obudowa gwarantuje komfortowe użytkowanie. Ekran pozwala na wyświetlanie obrazów w dobrej jakości, dzięki czemu Dell Latitude E5450 jest świetnym urządzeniem do oglądania filmów w domowym zaciszu. Dobrej jakości obraz pozwala również na wielogodzinną pracę, bez nadmiernego zmęczenia oczu. Oczywiście wymieniony model to tylko jeden z wielu używanych laptopów, na który warto zwrócić uwagę.

  Kategoria artykułu:
  Informatyka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *