background img
banner

  Czym różnią się tabletki antykoncepcyjne jednofazowe od trójfazowych?

  10 lat temu przez

  Zarówno jednofazowe jak i trójfazowe pigułki antykoncepcyjne  są wariantami dwuskładnikowych hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych. Główna różnica pomiędzy tymi preparatami polega na zawartości hormonów w poszczególnych tabletkach w opakowaniu.

  tabletki 2Tabletki jednofazowe  charakteryzują się identycznym składem hormonalnym w całym opakowaniu, zwierają taką samą ilość estrogenów i gestagenów w każdej tabletce. Należy przyjmować je począwszy od pierwszego dnia cyklu przez 21 dni, a następnie zrobić 7 dniową przed rozpoczęciem nowego opakowania. W tym czasie dochodzi do krwawienia, a działanie antykoncepcyjne pigułek utrzymuje się nadal. Tabletki jednofazowe są jedną z najpopularniejszych metod antykoncepcji hormonalnej.

  Tabletki trójfazowe to preparaty, które mają naśladować naturalny cykl miesiączkowy. Zawierają w jednym opakowaniu pigułki różniące się składem hormonów.  Dla łatwiejszego stosowania poszczególne tabletki zabarwione są na różne kolory i często ponumerowane. Najczęściej ordynowane są kobietom, które nie mogą przyjmować tabletek jednofazowych, a także bardzo młodym dziewczynom i paniom będącym w okresie menopauzy.

  Przypisane tagi:
  · ·
  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *