background img
banner

  Czym jest wywiad gospodarczy?

  11 lat temu przez
  dokumenty, umowy

  Wywiad gospodarczy to usługa którą w ofercie najczęściej mają firmy windykacyjne. Polega ona na sprawdzeniu i przeanalizowaniu działań kontrahenta pod względem płynności finansowej oraz ewentualnych zaległości z opłatami. Czy warto skorzystać z takiej usługi?

  dokumenty, umowy

  Zdecydowanie tak, jeśli Ty lub Twoja firma przygotowujesz się do podpisania zobowiązującego kontraktu na dużą kwotę. Wywiad gospodarczy jest pewnym zabezpieczeniem, na które możesz się powołać w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów. Firma windykacyjna Foxberg daje możliwość opracowania szczegółowych raportów następujących rodzajów: rejestrowy, ekspresowy, majątkowy, kompleksowy i monitoring klienta.

  Raport rejestrowy przeznaczony jest dla podmiotów, które nie mają nawet podstawowej wiedzy na temat kontrahenta i pozwala uniknąć błędów formalnych unieważniających transakcje. Wliczają się w niego informacje dotyczące danych teleadresowych i rejestrowych na temat danej firmy, a także jej historii.

  Raport ekspresowy to z kolei usługa skierowana do firm, które nawiązują nowe kontakty w biznesie i zamierzają rozpocząć szerszą współpracę z kontrahentem. Wywiad gospodarczy tego rodzaju ma za zadanie wykluczenie nierzetelnego kontrahenta i ograniczenie ryzyka związanego z nawiązaniem nowej transakcji handlowej i zawiera między innymi takie informacje jak: dane właściciela firmy, jej filie i oddziały, a także wielkość zatrudnienia, informacje na temat dostawców i odbiorców firmy oraz nieuregulowane należność.

  Raport majątkowy z kolei kładzie nacisk na stan majątkowy potencjalnego lub obecnego kontrahenta. Oprócz informacji na temat aktywów firmowych, uwzględnione zostają tutaj również dane o majątku w posiadaniu którego jest właściciel oraz członkowie zarządu, zawiera on również wypisy z ksiąg wieczystych.

  Aby nie dotkną nas problem związany z windykacja należności, Foxberg oferuje również raport kompleksowy zawierający wszystkie dane z poprzednich trzech typów raportów oraz możliwość skorzystania z monitoringu klienta, dzięki czemu będziemy na bieżąco ze wszystkimi zmianami stanu majątkowego do którego dochodzi w trakcie trwania współpracy.

  Kategoria artykułu:
  Biznes

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *