background img
banner

  Czy zabawki to najlepszy prezent dla dziecka?

  5 lat temu przez
  zabawki dla dzieci

  Częsty dylemat rodziców oraz wszystkich, którzy planują zakup prezentu dla dziecka, dotyczy tego, czy – kupować zabawki czy może postawić na coś innego? Jeśli zapytalibyśmy się malucha, co chce dostać, wybór byłby prosty – oczywiście, że chciałby zabawkę. Domeną dorosłości jest jednak jakiś wewnętrzny przymus, żeby ten nasz prezent był nie tylko rozrywkowy, ale także pożyteczny. Czy potrzebnie tak się tym przejmujemy?

  Zabawki dla dzieci – rozrywka, ale nie tylko!

  Kupując prezent dla dziecka, warto przypomnieć sobie, jakie prezenty sami chcieliśmy dostawać, kiedy byliśmy dziećmi. Jest to najprostszy sposób na uświadomienie i tak naprawdę przypomnienie sobie, że dzieciństwo to czas zabawek i nie ma sensu tego zmieniać. Dzieci to niezwykle mądrzy młodzi ludzie i doskonale potrafią wykorzystywać swoje zabawki nie tylko do rozrywki i zabawy, ale także do nauki.

  zabawki dla dzieci

  Rynek zabawek oferuje dzisiaj naprawdę szeroki wybór przedmiotów i gadżetów, które są po prostu zabawkami, ale przy okazji wprowadzają maluchy w różne obszary ludzkiej egzystencji i robią to najlepszą możliwą drogą, poprzez zabawę, czyli bez stresu i całkiem naturalnie.

  Nie jedno imię zabawek

  Małe dzieci uczą się przez cały czas. A zabawki de facto stanowią niezwykle ważne pomoce naukowe, niezależnie od tego, jakiego są rodzaju. Zwykła maskotka, klocki, samochodziki czy tematyczne zabawki Psi Patrol, które pozwalają przeżywać przygody swoich ulubionych bohaterów bajkowych, pomogą dzieciom w rozwoju koordynacji ruchów, cierpliwości, wyobraźni i kreatywności oraz odpowiedzialności za coś, na czym dziecku zależy.

  Dlatego kupując jakąkolwiek zabawkę, nie warto zbytnio się zastanawiać, jak ona wpłynie na rozwój malucha. Bo z pewnością każda zabawka na ten rozwój, tak czy inaczej, wpłynie – ważne jest, żeby była dobrze dobrana do wieku malucha. Warto również dowiedzieć się, czym akurat w danym czasie lubi bawić się dziecko i postarać się kupić coś, co wzbudzi jego zainteresowanie i sprawi mu radość.

  Gry logiczne i zabawki edukacyjne

  Starszym dzieciom łatwiej kupić zabawki, które są rozwijające w bardziej zaawansowany sposób. Świetnie sprawdzają się tutaj wszelkiego rodzaju puzzle, klocki konstrukcyjne czy gry edukacyjne, takie jak scrabble albo różnego rodzaju quizy. Kupując tego typu prezent dla dziecka, dobrze jest stawiać na zabawki, które faktycznie zainteresują malucha i nie będą dla niego zbyt trudne czy skomplikowane albo przeciwnie, zbyt proste.

  Pamiętając o tym, że dzieci przez wiele pierwszych lat życia uczą się właśnie poprzez zabawę, warto wspierać ten proces, jednak bez przesady i nie na siłę. Dzieciństwo wcale nie trwa długo i nie ma potrzeby przyspieszać wejście do dorosłości. A o prezencie dla dziecka warto myśleć nie w kategoriach – zabawka czy coś innego, a w kategoriach – jaką zabawkę kupić, aby sprawić maluchowi największą frajdę!

  Kategoria artykułu:
  Czas wolny · Życie

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.