background img
banner

  Czy warto regenerować amortyzatory samochodowe?

  4 lata temu przez

  Rolą amortyzatorów montowanych w naszych samochodach jest tłumienie wszelkich drgań oraz uderzeń pochodzących od kół, które mogłyby przenosić się na nadwozie pojazdu. Dzięki nim jazda samochodami jest komfortowa i bezpieczna. Rola amortyzatorów w układzie zawieszenia samochodowego wydaje się stosunkowo prosta, jednak jest kluczowa dla właściwego funkcjonowania oraz jakości prowadzenia się auta. Uszkodzone lub zużyte amortyzatory mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Każdy kierowca musi okresowo wymieniać amortyzatory w swoim samochodzie. Ale czy zawsze warto wymieniać te części na nowe? A może lepiej jest je regenerować? Sprawdźmy!

  Regeneracja amortyzatorów kiedyś i dziś. Czy nadal warto regenerować zużyte amortyzatory?

  Taki proces jak zabieg regeneracji zużytych amortyzatorów przeprowadzany jest od blisko 30 lat. Dawniej regenerowano praktycznie wszystkie amortyzatory, które znajdowały się w samochodach. Obecnie części te stały się na tyle tanie i łatwo dostępne, że w wielu wypadkach próby regenerowania zużytego amortyzatora nie są opłacalne. W czasach, w których dostęp do nowych części był znacznie ograniczony radzono sobie na inne sposoby. Regeneracje amortyzatorów były na porządku dziennym, przeprowadzano je zarówno w wyspecjalizowanych warsztatach jak i we własnym zakresie.

  Obecnie zainteresowanie regeneracją lub zakupem regenerowanych części tego typu znacznie spada. Łatwa dostępność części, niskie koszty zakupu zamienników oraz krótki czas wymiany podzespołu na nowy sprawiają, że znaczna większość użytkowników pojazdów wybiera części nowe.

  Kiedy warto regenerować amortyzatory?

  Wbrew pozorom regeneracja amortyzatorów nadal ma sens i to w wielu wypadkach. Możemy do nich zaliczyć sytuacje, kiedy posiadamy nowoczesny samochód. Ceny takich podzespołów jak amortyzatory są często bardzo wysokie i w skrajnych przypadkach mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Wtedy znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie regeneracja danego podzespołu, która obniży kosz naprawy nawet o połowę.

  Innym przypadkiem jest sytuacja, gdy posiadamy zabytkowy lub niszowy samochód i dostęp do nowych, pasujących do niego części jest mocno utrudniony. Zamiast próbować dobierać na siłę wątpliwe spasowane elementy lepiej jest postawić na ich gruntownej renowacji.

  Niezależnie od tego, czy posiadacie Państwo nowy czy używany samochód, to na stronie https://amortyzatory24.com/ z pewnością znajdziecie idealne amortyzatory do swojego pojazdu.

  Kategoria artykułu:
  Motoryzacja

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *