background img
banner

  Czy warto inwestować w kursy nauki języków obcych dla pracowników?

  10 lat temu przez

  Kursy językowe dla pracowników to inwestycja nie tylko w ludzi, których zatrudniamy ale i w firmę. Wiadomym jest, iż lepiej wykwalifikowany pracownik, to także inwestycja w firmę i jej powodzenie.

  Dlaczego warto?

  Kurs językowy dla pracowników jest w stanie podnieść poziom ich wiadomości, a co za tym idzie zwiększyć efektywność ich  pracy. Jednak jest również wyjątkowo skuteczną metodą motywacji. Pozwala on najczęściej zrealizować nie tylko cele zawodowe, ale i osobiste naszego pracownika.

  jak napisac list motywacyjnyJak powszechnie wiadomo w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych, a co najmniej angielskiego, stanowi już podstawową umiejętność komunikacyjną i dotyczy to nie tylko życia codziennego (np. podczas wycieczek), ale i w pracy (np. w czasie negocjacji z zagranicznymi klientami).

  Warto również zainwestować choćby w kursy językowe ściśle związane z profilem działalności firmy, np. kursy języka technicznego dla firm. Techniczny angielski stanowi bowiem specjalistyczną gałąź języka. Słownictwo, które go dotyczy często jest pomijane podczas zajęć w szkole czy na studiach. Z tego powodu przedsiębiorstwa bardzo często organizują swoim pracownikom uzupełnienie wiadomości takie jak kursy języka technicznego dla firm.

  Wąską dziedziną jest również lotnictwo, dlatego szkolenia angielskiego dla pracowników firm lotniczych są często organizowane.

  Pracodawco!

  Zanim postanowisz zorganizować swoim pracownikom jakikolwiek kurs pamiętaj o kilku ważnych kwestiach takich jak:

  • Zbadanie potrzeb szkoleniowych Twoich pracowników (rozważanych szczebli oraz stanowisk),
  • Dokładne określenie celu kursu, bądź też szkolenia,
  • Stanowcze ustalenie efektów
  • Ustalenie spodziewanych efektów oraz wyników,
  • Dostosowanie intensywności oraz poziomu,
  • Określenie liczebności danej grupy,
  • Sprawdzenie efektów.

  Więcej informacji na temat kursów języków obcych dla pracowników firm można odnaleźć na: http://www.tae.innpuls.pl/e-kursy/

  Kategoria artykułu:
  Biznes

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *