background img
banner

  Czy modelarstwo to dobry pomysł na hobby?

  6 lat temu przez
  fotka modelu

  Modelarswo, kojarzone zwłaszcza przez starsze osoby ze sklejaniem drewnianych samolotów z okresu I Wojny Światowej, ewoluowało obecnie w kierunku modeli plastikowych, tzw. wtryskowych. Każdy sklep modelarski oferuje dziś plastikowe elementy umieszczone na ramce (wyprasce). Modele takie skleja się, a następnie maluje tworząc miniaturowe samochody, pociągi, samoloty, statki, czołgi czy budowle.

  Przede wszystkim narzędzia modelarskie

  Oczywiście, modelarstwo to nie tylko drewno i plastik, ale również papier, przy czym tworzenie modeli papierowych wcale nie jest tak prostym zajęciem, jak mogłoby się wydawać. Znawcy tematu twierdzą, że jest trudniejsze niż klejenie modeli plastikowych, ponieważ te ostatnie składają się z gotowych, wytłoczonych elementów, natomiast w przypadku papieru kształt poszczególnym częściom trzeba dopiero nadać. Żeby sprawdzić nasze zdolności manualne i przetestować cierpliwość, słowem, żeby sprawdzić, czy będziemy dobrymi modelarzami i czy jest to hobby dla nas, warto rozpocząć swoją przygodę z modelarstwem właśnie od papieru. Dlaczego? Po pierwsze nie musimy ponosić dużych nakładów finansowych – każdy sklep modelarski zapewni nam niezbędne narzędzia (a nie ma ich wiele) za stosunkowo niewielką kwotę. A po drugie, jeśli poradzimy sobie z papierem, poradzimy sobie również z innymi materiałami.

  Narzędzia modelarskie do papieru

  W porównaniu np. ze szkutnictwem, gdzie żeby sprawić sobie komplet niezbędnych narzędzi trzeba liczyć się z wydatkiem około 400-500 zł, albo ze składaniem modeli plastikowych, gdzie dla dobrego efektu warto wyposażyć się w różnego rodzaju precyzyjne cążki do wycinania elementów z wyprasek, pęsety, pędzle a także służące do pokrywania makiet, dioram czy podstawek figurek żwiry, piaski oraz sztuczne trawy, narzędzia modelarskie do papieru ograniczyć można do kleju, nożyczek, nożyka, kilku pędzelków, maty, ołówka, gumki i linijki.

  Artykuł powstał dzięki Model Making

  Przypisane tagi:
  ·
  Kategoria artykułu:
  Czas wolny

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *