background img
banner

  Czy każde konto bankowe jest takie samo?

  9 lat temu przez

  Banki i instytucje finansowe prześcigają się wręcz w ofertach osobistych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Dodatkowe bonusy, gratyfikacje, a także brak opłat za prowadzenie rachunku to najczęściej spotykane obietnice. Wiadomo jednak, że każde konto jest inne, kieruje się indywidualnym tokiem działania i posiada określony charakter.

  Na co więc zwrócić uwagę wybierając rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy?

  GrafikaPierwszą kwestią jest to, kto i w jakim celu zamierza z tego konta korzystać. Ogólnie wiadomo, że rachunek bankowy mogą posiadać już nastoletnie dzieci. Faktem jest, iż zarządzanie kontem młodzieżowym powinno być koordynowane i nadzorowane przez prawnych opiekunów, nie mniej jednak alternatywa ta umożliwia zarządzanie własnymi finansami przez młodych ludzi. Oczywisty jest fakt, iż w tym przypadku banki nie pobierają opłat za prowadzenie konta.

  Korzystne są również studenckie konta osobiste. Fakt ten wynika przede wszystkim z tego, że dochody osób uczących się do wysokich nie należą. W przypadku osób dorosłych istnieje wiele możliwości na płaszczyźnie konta osobistego. Zasadniczo jest to alternatywa adresowana dla osób aktywnych zawodowo lub prowadzących własną działalność, nie mniej jednak z możliwości tej korzystają także bezrobotni pobierający zasiłki, osoby pozostające pod opieką MOPS-ów, renciści i emeryci.

  Ważnym elementem jest oprocentowanie. Większość banków oferuje oprocentowanie zmienne. Co ważniejsze, im wyższa kwota środków na koncie, tym niższe oprocentowanie. Wydawać się może, że optymalnym rozwiązaniem są konta osobiste z najwyższym oprocentowaniem. Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie dowodząc, że wyższe oprocentowanie środków na koncie jest bardzo często niwelowane opłatą za utrzymanie konta oraz dokonywanie przelewów czy wypłatę z obcych bankomatów. W praktyce oznacza to, że dokonując wyboru konkretnego rozwiązania, należy zwrócić uwagę na wszystkie aspekty.

  Wiele banków określa minimalną kwotę miesięcznych wpływów, które gwarantują bezpłatne prowadzenie rachunku. Istotną kwestią są również opłaty za przelewy. Warto zwrócić uwagę na to, czy i jaką ilość przelewów można wykonać bezpłatnie oraz jaką opłatę należy regulować w przypadku kolejnych przelewów. Istnieją banki, które oferują całkowicie darmowe przelewy w przypadku uiszczenia określonej opłaty miesięcznej.

  Więcej na temat najlepszych kont osobistych znajdziesz w serwisie http://kontobankowe24.pl/

  Kategoria artykułu:
  Finanse

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *