background img
banner

  Cygara kubańskie i ich popularność

  11 lat temu przez

  Palenie papierosów, cygar i innego rodzaju tytoniu to dziś bardzo popularny nałóg. Zarówno młodsi jak i starsi palą coraz więcej papierosów, jednak z biegiem lat widać, jak zmienia się stosunek ludzi do tytoniowych wyrobów. A mianowicie, dawniej palenie wyznaczało status społeczny, palili zamężni panowie i wyrafinowane kobiety, które paleniem zwiększały swój seksapil i podkreślały kobiecość.
  1006185_cigarZ koeli dzisiaj palenie jest na tyle popularne, że nie jest ono już wyznacznikiem statusu społecznego, bardziej uznaje się, że kobiety palące papierosy na co dzień są niezależne, pewne siebie i sile, a mężczyźni również pewni siebie, ale także sfrustrowani i zapracowani. Inaczej jest natomiast jeśli chodzi o cygara albo fajki, których palenie wciąż pozostaje poniekąd rytuałem. O smaku i doznaniach podczas palenia właśnie cygar decyduje to czy odpowiednio go zapalimy, stad też niebezpodstawnie mówi się, że jest to rytuał. Tytonie używane do produkcji są najwyższej jakości stąd też, cena jaką płacimy na cygara, jednak w porównaniu do przyjemności jaką daje nam samo palenie jest odpowiednia. Rodzai cygar mamy wiele, oczywiście chyba każdy z nas najbardziej kojarzy cygara kubańskie. Z oczywistych powodów, po pierwsze Kuba posiada idealne warunki do uprawy luksusowych tytoni, oprócz tego kubańskie cygara zawsze robione są ręcznie więc nie zawierają żadnych dodatków chemicznych, jest tak tylko i wyłącznie zwinięty liść tytoniu. A przede wszystkim cygara kubańskie to tradycja przekazywana z pokoleń na pokolenie, technika robienia wysokiej jakości cygar wciąż jest doskonalona i pogłębiana. Najwyższej jakości cygary stały się dumą Kubańczyków, którą zna cały czas.
  Stąd też przekonanie, że cygara powinno palić się równie w dokładny sposób jak zostały zrobione. Oczywiście w innych krajach także produkuje się cygara, jednak kubańskie są znane najbardziej.

  Kategoria artykułu:
  Handel

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *