background img
banner

  Chorwacja na wakacje

  13 lat temu przez

  Chorwacja, a głównie jej wybrzeża, jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na wczasy. Turystyczne znaczenie tego kraju w ostatnich latach znacząco wzrosło, na co mają wpływ piękne regiony tego kraju, liczne atrakcje i zawsze wspaniała pogoda. Turystów w Chorwacji nie brakuje zarówno w sezonie, który trwa od maja do października, jak i poza nim. Liczne hotele i apartamenty, doskonała kuchnia, w której serwują regionalne przysmaki wręcz zachęcają do spędzenia urlopu w tym słonecznym kraju. A wielu ludzi z tych uroków korzysta.

  W Chorwacji nie można się nudzić i niemal każde miasto czy region stanowi atrakcję turystyczną, co wynika z połączenia krajobrazu i historii danego miejsca. Jednym z najpiękniejszych regionów jest Dalmacja, rozciągająca się u wybrzeży Adriatyku. Wyróżnia ją wyjątkowo ciepły klimat, prawdziwie południowa atmosfera tamtejszych miasteczek, egzotyczne krajobrazy i piękne, czyste morze, którego tafla niemal lśni w promieniach słońca. Tradycję i kulturę tego regionu widać niemal w każdym miejscu, co sprzyja wspaniałej atmosferze.

  Dalmacja jest bogata w zabytki architektoniczne, z którymi wiąże się ciekawa historia. Najbardziej znanymi i najchętniej zwiedzanymi miastami tej krainy są Dubrownik, Split, Zadar, które wyróżniają się również wielkością. Ciekawe miejsca to też mniejsze miasteczka jak Omis czy Baska Voda, które mają swój niepowtarzalny urok. Dalmacja jednak to nie tylko miasta, ale też liczne wyspy, które stanowią wyjątkową atrakcję turystyczną.

  Apartamenty i hotele w Chorwacji mają bardzo dobrą lokalizację – dogodna pod względem interesujących z punktu widzenia turystyki wyjątkowo atrakcyjnych miejsc. Ponadto jest ich tak duża ilość, że bez problemu można dobrać miejsce zakwaterowania do miejsca idealnego na wypoczynek. Nie dziwi więc, że nie ludzie tak chętnie spędzają swój wolny czas w Dalmacji, chwaląc jej niepowtarzalny urok, spontaniczność tamtejszych mieszkańców i przede wszystkim wspaniałe klimat oraz atmosferę.

  Kategoria artykułu:
  Turystyka

  Comments to Chorwacja na wakacje

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *