background img
banner

  Brama garażowa – jej rodzaje i która będzie najlepsza?

  7 lat temu przez

  Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań, jeśli chodzi o bramy garażowe. Między nimi dostrzec można różnice przede wszystkim w ich sposobie otwierania, a także budowie. To one wpływają na funkcjonalność bramy, a także sprawiają, że możliwy jest jej montaż do różnych typów i wielkości garażu.

  Rodzaje bram garażowych

  Wśród rynkowej oferty znaleźć możemy bramy:

  • uchylne,
  • segmentowe,
  • rolowane,
  • i rozwieralne.

  Sprawdźmy, jakie są między nimi różnice i gdzie możliwy jest montaż bram garażowych tych rodzajów.

  Pierwsze z nich, bramy uchylne, znane są również pod nazwą płytowych. Są one jednymi z najchętniej wybieranych typów bram przez inwestorów. Otwarcie bramy jest możliwe tylko wtedy, gdy zapewniona jest jej odpowiednia ilość miejsca jeszcze przed garażem. Dolna część bramy uchylnej wysuwa się przed garaż. Ten rodzaj bramy nie jest polecany dla niewielkich podjazdów.

  Kolejnym rodzajem bram są oczywiście bramy segmentowe. Rozróżniamy dwa typy bram segmentowych: boczne i górne. Sprawdzą się szczególnie przy tych podjazdach, które nie mają dużych rozmiarów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten typ bramy garażowej montować również w tych miejscach, gdzie brama wychodzi bezpośrednio na ulicę. Jej elementy nie wychodzą na zewnątrz garażu. Cechują się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi, dlatego sprawdzą się również w garażach ogrzewanych – ciepło nie będzie z nich uciekać.

  Innym rodzajem bram są te, które przypominać będą znane rolety okienne. Bramy rolowane będą idealne, gdy ani na Twoim podjeździe, ani w garażu nie ma zbyt wiele miejsca. Ich użytkownicy chwalą je za prostą obsługę, a także wygodę w ich eksploatacji. Wiele z nich w zestawie posiada już również automatyczny napęd. Problemem – dla wszystkich tych, którzy chcą je posiadać – może być fakt, że nie są one dostępne u wszystkich producentów.

  Brama garażowa, która znana była już naszym dziadkom, to oczywiście brama rozwieralna. U większości producentów pojawia się coraz rzadziej, gdyż wszyscy dążą do nie tylko automatyzacji bram, ale również do oszczędności przestrzeni przy ich montażu. Rozwieralna brama garażowa do otwarcia wymaga wiele miejsca, i – co ważne – nie we wszystkich z nich możliwa jest instalacja układu automatycznego.

  Bramy garażowe w Rzeszowie – gdzie ich szukać?

  Jeśli chcesz zamontować bramę garażową w swojej okolicy, to koniecznie skontaktuj się ze specjalistami, którzy zadbają o dobre dopasowanie odpowiedniej bramy garażowej do Twoich potrzeb, a także zadbają, aby służyła Ci ona przez wiele długich lat.

  Kategoria artykułu:
  Budownictwo i nieruchomości

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *