background img
banner

  Blachodachówka modułowa – montaż na dachu skośnym

  8 lat temu przez

  To czy skośny dach będzie dobrze służył domownikom zależy od wielu czynników. Jeśli fachowcy nie spiszą się dobrze dach może zacząć przeciekać, czego z pewnością nikt by sobie nie życzył. Jak w takim razie powinna być montowana blachodachówka, by dobrze spełniała swoje zadanie?

  Od czego trzeba zacząć?

  Przed rozpoczęciem montażu dachu należy zamontować listwę startową, bez której nie można osiągnąć pożądanego efektu podczas montażu dachu. Istotne jest to, by listwy zostały zamontowane z dużą starannością. Każda osoba zajmująca się montażem blachodachówki powinna pamiętać o tym, że najlepszym pomysłem jest montowanie listew startowych zgodnie z kierunkiem najczęściej spotykanego w okolicy wiatru.

  Blachodachówka modułowa – jak ją montować?

  Zanim rozpocznie się montować konieczne jest zamontowanie pasów nadrynnowych. Następnie należy zaczepić wspomnianą wcześniej listwę startową o krawędź pasa nadrynnowego. Kolejnym krokiem jest  rozpoczęcie mocowania blacho dachówki modułowej – konieczne jest jej zaczepienie o listwę startową, ważne jest również to, by została ona starannie dociśnięta. Kiedy te czynności zostaną już wykonane należy przymocować montowany arkusz blacho dachówki do łaty. Warto pamiętać o tym, by arkuszy nie przybijać klasycznym młotkiem, lecz gumowym – spełni on swoje zadanie, a jednocześnie nie zrobi zarysowań na używanym materiale. Wszystkie wspomniane czynności należy powtórzyć przy kolejnych arkuszach blachodachówki modułowej.

  Zasady bezpieczeństwa

  W czasie prac, podczas których montowana jest blachodachówka modułowa należy zachować szczególne środki ostrożności. Pracownicy zajmujący się kładzeniem dachu powinni być ubrani w odzież oraz rękawice ochronne. Oczywiście nie zwalnia to z konieczności zachowania ostrożności podczas wykonywania prac, jednakże minimalizuje ryzyko na przykład przecięcia się w czasie pracy. Dobrym pomysłem jest także zabezpieczenie blachodachówki – można podzielić je na pakiety zawierające kilka sztuk i odpowiednio zabezpieczyć je przed możliwością upadku z wysokości.

  Artykuł powstał przy współpracy z firmą www.bratex.pl

  Kategoria artykułu:
  Budownictwo i nieruchomości

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *