background img
banner

  Aqua Dragons – kreatywne zabawki dla dzieci

  6 lat temu przez
  Aqua Dragons

  Dzieciństwo to czas beztroskiej zabawy, którą można potem wspominać latami w dorosłym życiu. Aby tak rzeczywiście było, dzieciaki muszą doświadczać ciekawych przeżyć, które wpiszą się w pamięć na zawsze. Beztroska zabawa może być też okazją do uczenia się  wielu różnych ważnych umiejętności, rozwijania szlachetnych cech charakteru, dzięki którym w dorosłości dzieci będą osiągały ważne dla siebie cele. Opieka nad Aqua Dragons, czyli nad prawdziwymi smokami, dla dzieci może być niezapomnianym doświadczeniem i prawdziwą lekcją.

  Aqua Dragons czyli kreatywne zabawki dla dzieci

  Kto jeszcze nie słyszał o Aqua Dragons powinien jak najszybciej nadrobić ten błąd. Jeżeli szuka się dla swojej pociechy czegoś fascynującego, co będzie nie tylko zabawką, ale też nauką, Aqua Dragons są najlepszym wyborem. To rodzaj żyjątek – skorupiaków, które można hodować we własnym akwarium w domu, dbać o nie, doglądać, a przy tym wszystkim obserwować ich fascynujące życie. Wszystko zaczyna się od jajeczek, które kupuje się w specjalnym zestawie z innymi ważnymi akcesoriami, a także pokarmem dla przyszłych smoków. Kiedy jajeczka będą miały kontakt z wodą, po maksymalnie 72 godzinach wyklują się z nich żyjątka. Trzeba zatem umieścić je w akwarium, zamoczyć i cierpliwie czekać.

  Aqua Dragons

  Po wykluciu zaś należy je odpowiednio pielęgnować, regularnie karmić, co daje dzieciakom ogrom frajdy i satysfakcji, ale też uczy odpowiedzialności za czyjeś życie i dobrobyt. W końcu nawet tak drobne żyjątko trzeba szanować i zabiegać o to, by mogło się jak najlepiej rozwijać. Najbardziej opiekuńcze dzieciaki dostaną sowitą nagrodę – być może doczekają się kolejnego pokolenia tych skorupiaków.

  Zabawa i nauka przez doświadczenie

  Całe zestawy do założenia swojej własnej hodowli Aqua Dragons można kupić w dobrych sklepach z kreatywnymi zabawkami. Dla maluchów możliwość obserwowania życia takich ciekawych stworzeń to wspaniałe doświadczenie, rozwijające ciekawość świata, wrażliwość i opiekuńczość. Świat natury jest w końcu niesamowity, a nie wszystkie dzieci mają możliwość być blisko niej. Już teraz dzieci mieszkające w blokach, w dużych miastach, mogą spróbować opiekować się prawdziwym żyjątkiem, które jest na tyle wymagające, że może stanowić wspaniałą wprawkę przed pojawieniem się w domu psa czy kota. Jeżeli maluch sprosta wyzwaniu opieki nad tymi smokami, to znaczy, że rozumie, iż posiadanie zwierzątka to prawdziwa odpowiedzialność.

  Kategoria artykułu:
  Czas wolny

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *