background img
banner

  Jak ubrać bożonarodzeniowe drzewko?

  9 lat temu przez

  Ubranie świątecznej choinki to wydarzenie, na które czekają nie tylko najmłodsi. Dekorowanie bożonarodzeniowego drzewka to tradycja, którą kultywujemy od pokoleń i która powinna przede wszystkim sprawić nam dużo przyjemności. Potraktujmy to zajęcie jako okazję do wspólnego spędzenia czasu i dobrą zabawę.

  1. Przed ubraniem choinki powinniśmy dokładnie zaplanować, co chcemy na niej umieścić. Pamiętajmy, że więcej nie koniecznie znaczy lepiej i że czasami warto zrezygnować z nadmiernej ilości ozdób. Lepiej postawić na kilka urozmaiconych akcentów, niż wieszać na choince wszystko co przynieśliśmy z piwnicy. Na pewno musimy przygotować lampki choinkowe, łańcuchy oraz ozdoby, które na niej zawiesimy. Dobrze by było, gdyby wszystkie elementy były w miarę spójne.
  2. Art3Jeśli już idzie o spójność to zadbajmy o to, aby dekoracje choinkowe pasowały do naszego wnętrza – chodzi przecież o to, aby choinka pięknie zgrywała się z wnętrzem, w którym ją umieścimy. Jeśli pokój jest nowoczesny – wybierzmy minimalistyczną choinkę w jednolitym kolorze. Jesteśmy miłośnikiem wnętrz rustykalnych? Zawieśmy na choince ozdoby z drewna, papieru i szkła. Ci, którzy nie boją się wyzwań mogą postawić na oryginalny, intensywny kolor.
  3. Na jaki kolor ozdób się zdecydować? To zależy od naszych indywidualnych preferencji. Może to być jeden intensywny kolor jak np. szafirowy, biały, złoty, czerwony lub różowy, albo tez połączenie dwóch pasujących do siebie barw np. złotego i żółtego, fioletowego i srebrnego, szafirowego i białego, czy różowego błękitnego. Idealnym dopełnieniem takiej choinki będą ozdoby neutralne np. drewniane lub papierowe.
  4. Wybór lampek i  łańcuchów to także ważna kwestia. Lampki najlepiej wybrać w neutralnym kolorze: białe lub żółte, ponieważ będą pasowały do każdych choinkowych ozdób i jeśli za rok zdecydujemy się na inny kolor, nie będziemy musieli zmieniać lampek. Łańcuchy są większe i mniejsze – możemy wybrać tradycyjny kolorowy łańcuch z długim włosem lub nietypowy i oryginalny np. wykonany z kokardek lub gwiazdek, albo też sznur pereł.

  Przy współpracy: http://www.nowemiastopruszkow.janpul.pl/

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *