background img
banner

Ściany w nowoczesnym wnętrzu

5 lat temu przez
płytki w salonie

Farba i pędzel to nie jedyne możliwości jakie mają obecnie architekci wnętrz. Coraz częściej na gładkich powierzchniach pojawiają się różnego rodzaju tekstylia między innymi kamień, beton, szkło czy glazura. Jak je stosować, żeby nasze mieszkanie było nie tylko piękne ale i inspirujące.

Rozwiązanie numer 1: BETON – Zawsze skrywany i dokładnie szpachlowany, teraz eksponowany. To czas, w którym niewykończona ściana może mieć swoje pięć minut i budzić zachwyt. Tego typu rozwiązanie jest nie tylko ciekawe, ponieważ tworzy idealne tło dla kanapy w mocnym kolorze czy wielkiego obrazu ale również praktyczny, gdyż szary kolor świetnie maskuje jakiekolwiek zabrudzenia. Efekt betonowej płyty uzyskać można aplikując na ścianę specjalną szpachlę.

płytki w salonie

Rozwiązanie numer 2: KAMIEŃ – To kolejny stosowany nie tylko na elewacjach ale również we wnętrzach domu sposób na podkreślenie ściany. W zależności od preferencji na rynku dostępnych jest wiele możliwości, różnego gatunku i koloru. Dużą popularnością cieszą się barwy wypalonej cegły, odcienie beżu ale również białego. Ze względu na cenę alternatywą dla kamienia jest na przykład glazura. Tańsza wersja wcale nie musi dawać gorszego efektu, co więcej w zależności od gatunku może być nawet łatwiejsza w pielęgnacji. Płytki ceramiczne to dobre rozwiązanie na ścianie przy kominku.

Rozwiązanie numer 3: SZKŁO – Bogata gama barw oraz możliwość zaaplikowania na nim indywidualnych wzorów sprawi, że Twoje wnętrze stanie się niezwykle inspirujące. Jest to opcja dla osób szukających innego rozwiązania niż kafelki, które pomimo wszystko nadal cieszą się największą popularnością w kuchni.

Kategoria artykułu:
Dom i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.