background img
banner

Rośnie zainteresowanie 1% procentem

7 lat temu przez

Bazując na wynikach przeprowadzonych przez Ministerstwo Finansów z radością można stwierdzić, że rośnie zainteresowanie przekazaniem 1% na rzecz wybranej przez siebie fundacji. Pomoc finansowa tą drogą, choć wydawać by się mogło nie niesie zbyt wiele, ogromna ilość „wolontariuszy” sprawia, że zebrane kwoty sięgają imponujących sum. Cieszy również fakt, że liczba osób skłonnych do podzielenia się podatkiem z roku na rok rośnie.

fundacja oppZ zebranych informacji wynika, że spośród wszystkich osób uprawnionych, niemalże połowa, bo aż 43% ludności, a więc 11 mln Polaków, zdecydowało się na przekazanie 1 procenta na konto którejś z organizacji pożytku publicznego. Zebrana w ten sposób w 2011 roku kwota, w ogólnym rozrachunku wyniosła 457,5 mln zł, a więc o ponad 50 tys. więcej niż w roku poprzednim. Bez wątpienia była to nie mała pomoc, którą wykorzystała każda uwzględniona fundacja OPP.

Organizacje Pożytku Publicznego dzięki rosnącej ilości gromadzonym środków są w stanie wspomagać coraz więcej ludzi. Ich liczba jest ogromna i pomimo tak dużej hojności nie zawsze udaje się pomóc każdemu. Dlatego też tym bardziej cieszy rosnące zainteresowanie 1% podatku, którego jednokrotne przekazanie przez osoby fizyczne według danych wynosiło średnio 41zł.

Patrząc na dane statystyczne widać, że większość Polaków rozlicza się według tzw. skali. Pozostałą grupę natomiast stanowią obywatele z pozarolniczej działalności. Jednakże niezależnie od rodzaju rozliczenia podatkowego cały proces przebiega niezwykle łatwo. Wszystko ogranicza się jedynie do podania nazwy i KRS fundacji w odpowiednie pole.

Kategoria artykułu:
Finanse

Comments to Rośnie zainteresowanie 1% procentem

  • Uczestniczę już kilka lat i oddaję swój 1% podatku. Bardzo fajna sprawa dla fundacji i osób prywatnych i możliwość pozyskania środków na działalność lub rehabilitację najbliższych.

    Bloger 14 listopada 2012 09:16 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.