background img
banner

Podstawowe warunki wypożyczenia samochodu

2 lata temu przez
wypozyczenie samochodu

Samochód z wypożyczalni przestaje być luksusem. Oferty wypożyczalni stają się dostępne zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Na podróże służbowe i indywidualne. Jakie warunki trzeba spełnić, aby wypożyczyć samochód? Sprawdźmy.

Nie każdy może wypożyczyć samochód

Zanim wybierzemy ofertę wypożyczalni, warto jest sprawdzić, czy możemy z niej skorzystać. Najczęściej spotykane obostrzenia – przy wynajmie samochodu – dotyczyć będą wieku i stażu kierowcy. Dla młodzieńca, który dopiero co postawił swoje pierwsze kroki w dorosłości i ma prawo jazdy od zaledwie dwóch tygodni, sporym problemem może być znalezienie oferty dla siebie. Większość wypożyczalni umożliwia wynajem kierowcom, którzy mają co najmniej rok stażu i ukończyli 19 lub 21 lat. Szczegóły dotyczące wieku zależne są od indywidualnych ustaleń wypożyczalni.

Niezbędne będą dokumenty

Oprócz wymogów wiekowych oraz „stażowych” – w zakresie prowadzenia auta – do podpisania umowy o wynajmie auta, niezbędną będą także odpowiednie dokumenty. Jednym z nich będzie oczywiście prawo jazdy, natomiast drugim może być dowód osobisty – lub w przypadku obcokrajowców – paszport. Większość wypożyczalni na potrzebę zabezpieczenia depozytu wymaga również posiadania karty kredytowej. W przypadku aut luksusowych mogą być to nawet dwie karty. Środki w równowartości kaucji blokowane są na koncie, co umożliwia zabezpieczenie firmy na skutek trudnych do przewidzenia zdarzeń.

Pamiętaj o ubezpieczeniu

Wypożyczając auto, dobrze jest wykupić dodatkowy pakiet ubezpieczenia. Pozwoli nam ono „jeździć spokojnie” i zabezpieczy nas przed dodatkowymi kosztami wynajmu auta w przypadku jego uszkodzenia z naszej winy.

O czym warto pamiętać wypożyczając auto?

Przede wszystkim o wyborze dobrej i sprawdzonej wypożyczalni. Małe wypożyczalnie (np. wypożyczalnia Sierpc) cechują się bardziej przyjaznymi warunkami wypożyczania aut. Lokalna wypożyczalnia samochodów Sierpc nie będzie wymagała od nas kilku kart kredytowych, a opcjonalnie – do zawarcia umowy – niezbędna będzie karta debetowa. Dlatego warto przyglądać się ofertom takich firm, jak wypożyczalnia aut Sierpc.

Kategoria artykułu:
Motoryzacja

Comments to Podstawowe warunki wypożyczenia samochodu

  • Bardzo fajny wpis! Niektóre wypożyczalnie mają również jeszcze większe ograniczenia wiekowe, gdyż wypożyczają pojazdy dopiero od 25 roku życia, więc przed wypożyczeniem warto się zapoznać z regulaminem konkretnej wypożyczalni.

    Damian 16 lutego 2018 14:06 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.