background img
banner

Nauka języka obcego

6 lat temu przez

Znajomość języków obcych jest niezmiernie potrzebna w każdej dziedzinie życia. Wyjeżdżając na wakacje za granicę kraju, nie będziemy w stanie porozumieć się z nikim, nie znając chociażby podstawowych zwrotów z języka obcego.

tłumaczZ nauką języka obcego mamy styczność już od szkoły podstawowej. Przez cały okres edukacji, nie odstępuje nam ani na krok, a mimo to, wielu z nas wciąż nie potrafi płynnie wypowiadać się na dany temat. Jakie są tego przyczyny? Niski poziom edukacji w szkołach czy brak zaangażowania samych uczniów?

Prawda jest taka, że aby dobrze posługiwać się językiem obcym należy sporo czasu spędzać na indywidualnej nauce. Poza gramatyką, istotną (jak nie najważniejszą) sprawą jest komunikatywność. Oglądając filmy czy seriale, warto czasem zrezygnować z napisów i starać się zrozumieć z niego jak najwięcej. Dzięki takim działaniom szybciej przyswoimy sobie wymowę i poszerzymy zasób słów.
Kolejnym sposobem na szybszą nauka jest utrzymywanie konwersacji ze znajomymi z zagranicy, wiążącą się także z licznymi podróżami poza kraj.
Powstaje teraz pytanie: „co dalej?”. Osoby, które opanowały język obcy na poziomie komunikatywnym dodatkowo zagłębiając się w kulturę i obyczaje danego państwa, chociażby Czech, może znaleźć prace jako tłumacz przysięgły języka czeskiego. Oczywiście taki zawód nie uchodzi za prosty, lecz ogromna wiedza jaką można zdobyć podczas jego praktykowania, znacznie poszerzy nasze horyzonty.
Zwykła przyjemność jaka płynie z nauki nowego języka może dodatkowo przynosić zyski.
Tłumacz czeski w Polsce może i nie jest zbyt popularny, lecz daje mu to pewną przewagę i wyróżnia spośród pozostałych tłumaczy. Mimo tego, że obecnie najpopularniejszym językiem jest angielski, nigdy nie wiadomo na jaki przyjdzie moda w najbliższych latach. Poza tym, znajomość większej ilości języków obcych poszerza nasze horyzonty i zwiększa szanse na dobrą pracę.

Przypisane tagi:
· ·
Kategoria artykułu:
Nauka

Comments to Nauka języka obcego

  • Nauka języków to przyszłość 🙂 sama zapisałam się na kurs, początkowo przed maturą która była już chwilę temu ale naukę francuskiego w Katowicach http://www.berlitz.pl/pl/katowice/ kontynuuję do tej pory.

    Dominika91 1 lipca 2014 13:58 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.