background img
banner

Narożnik czy sofa? Kupujemy meble tapicerowane

11 miesięcy temu przez
meble tapicerowane

Wybór mebli tapicerowanych do salonu jest ogromny, toteż często stajemy przed dylematem, na co konkretnie postawić. Największe gabarytowo jest to, na czym będziemy siedzieć: narożnik czy sofa? Wszystko zależy zatem od tego, ile mamy miejsca oraz jaki styl chcemy utrzymać.

Klasyka i funkcjonalność

Meble tapicerowane w wersji sofy świetnie sprawdzą się we wnętrzach w typie retro, eklektycznym, klasycznym, skandynawskim. Z kolei narożniki są chlubą wnętrz minimalistycznych, nowoczesnych. Wygląd ma znaczenie, a dopasowanie do reszty wystroju sprawi, że będziemy się czuć wygodnie pod każdym względem.

Ilość miejsca, jaką po prostu posiadamy na dany mebel jest równie istotna. Sofy zajmują go mniej, a narożniki, jak już sama nazwa wskazuje potrzebują go więcej, lecz w łatwy sposób wpasują się w nieużytkowane kąty w salonie.

Dodatkowym atutem są także:

  • funkcja rozkładania, która zezwoli na rozłożenie w każdym momencie, gdy potrzebujemy nadplanowego miejsca na sen;
  • zestawienia modułowe (w przypadku narożników) – umożliwiają zastosowanie rozmaitych połączeń, dzięki czemu można dowolnie je modyfikować wedle ilości miejsca.

meble tapicerowane

Meble tapicerowane a strefa wypoczynku

Tapicerka sofy i narożnika jest swoiście przytulna, wobec czego każdy wypoczynek będzie przyjemniejszy. Specjalne wykorzystanie przestrzeni zezwoli na wydzielenie obszaru, który będzie służył do różnych form spędzania czasu: oglądania telewizji, wieczornych spotkań ze znajomymi, zabawy z dziećmi, leżakowania, czytania książek.

Ponadto fajne umiejscowienie mebli tego typu, będzie korzystnie wpływało na przebieg każdego dnia. Strefa wypoczynku będzie doskonale oddzielona – można stosować różnorodne wariacje ustawiania: na środku, w rogu, przy ścianie. Do decyzji powinniśmy jeszcze dorzucić najważniejszy aspekt: ile osób będzie z tego korzystać na co dzień? Ma to szczególne znaczenie, gdyż na sofie usiądzie mniej osób, a narożnik pomieści, jak wiadomo – więcej.

Znamienity design

Obicia mebli tapicerowanych występują w najróżnorodniejszych motywach. Można wybrać jednolity kolor: ostatnio na czasie są szarości, brązy, a także określony wzór: kratkę, kwiaty, abstrakcje. Połączenie wyglądu sofy, czy narożnika z resztą dodatków, stworzy spójny komplet, a także może sobą przedstawiać element wyróżniający.

Uzupełnieniem każdego rodzaju mebla mogą być eleganckie przeszycia, a także poduszki, które będą fajnie wyglądać i zawsze posłużą do podparcia pleców. Fajny look wypoczynku dopasujmy zatem do swoich indywidualnych upodobań, które są pierwszorzędne w takiej selekcji.

Kategoria artykułu:
Dom i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.