background img
banner

Najlepsze kosmetyki dla niemowlaka – sprawdź, co warto kupić!

1 rok temu przez

Dzieci do pierwszego roku życia są niezwykle delikatne. Skóra niemowlaka dopiero nabiera odpowiednich właściwości, które z czasem będą mogły chronić maleństwo przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Do tego czasu rodzice muszą zadbać o pielęgnację dziecka za pomocą przeznaczonych do tego preparatów i kosmetyków pielęgnacyjnych dla dzieci.

Poniżej prezentujemy listę kosmetyków pielęgnacyjnych, które skutecznie ochronią delikatną i skłonną do podrażnień skórę niemowlaka.

1. Sudocrem – krem

Sudocrem to krem ochronny pozwalający na skuteczne zabezpieczenie skóry maleństwa przed wszelkiego rodzaju podrażnieniami i odparzeniami. Zawarta w kremie lanolina zapewnia odpowiednie natłuszczenie skóry maleństwa, a pozostałe składniki łagodzą podrażnienia i goją stany zapalne.

Działanie Sudocrem jest wielotorowe, preparat działa antyseptycznie, antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Równocześnie jest hypoalergiczny i w pełni bezpieczny dla niemowlaków. Można go stosować również na ukąszenia owadów i oparzenia słoneczne.

2. Linomag Bobo krem

Krem Linomag Bobo jest preparatem na bazie hypoalergicznej lanoliny i naturalnego oleju lnianego zawierającego bogate złoża witamin A, E i egzogennych kwasów tłuszczowych.

Linomag Bobo krem zapewnia odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie delikatnej skóry niemowlaka. Składniki kremu skutecznie przeciwdziałają pękaniu i łuszczeniu się skóry, która równocześnie staje się bardziej elastyczna. Krem można stosować do codziennej pielęgnacji, a witamina E i A chronią także skórę przed mrozem i wiatrem.

3. Emolium emulsja do kąpieli

Kąpiel niemowlaków często należy do codziennego rytuału, z tego powodu konieczne jest stosowanie kosmetyków kąpielowych, które ochronią skórę maleństwa przed wysuszeniem i odpowiednio ją natłuszczą oraz nawilżą. Emolium to doskonała emulsja kąpielowa, która zapewnia zarówno ochronę, jak i regenerację delikatnej i wrażliwej skóry.

Emolium emulsja z jednej strony delikatnie myje skórę, a z drugiej odbudowuje płaszcz hydrolipidowy, potrzebny skórze do zachowania zdrowia i równowagi.

4. Bepanthen Baby Extra – maść

Pupa niemowlaków jest szczególnie narażona na odparzenia i stany zapalne. Nawet częste zmiany pieluszek nie wykluczają możliwości wystąpienia podrażnień i stanów zapalnych. Doskonałym środkiem działającym ochronnie na wszelkiego rodzaju stany zapalne pupy maleństwa jest maść Bepanthen Baby Extra.

Aktywne składniki preparatu, takie jak oliwa z oliwek, witamina B3 i prowitamina B5 skutecznie zabezpieczają delikatną skórę pupy niemowlaka i regenerują zmiany zapalne. Bepanthen Baby Extra należy nakładać na oczyszczoną i suchą pupę dziecka, po każdej zmianie pieluszki.

Kategoria artykułu:
Zdrowie i uroda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.