background img
banner

Kredyt w banku czy przez pośrednika

2 lata temu przez
kredyt gotowkowy

Kredyty gotówkowe możemy zaciągnąć bezpośrednio w banku lub udając się do pośrednika. Obydwie te formy mają zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Jeżeli interesuje Cię kredyt gotówkowy na dowolny cel, przeczytaj, jakie są wady i zalety obydwu rozwiązań. Doradzamy, na co uważać w obydwu przypadkach.

Kredyty w banku

Jeżeli chcesz wziąć kredyt gotówkowy na dowolny cel w banku, sytuacja jest prosta – wybieramy odpowiednią propozycję z jego oferty. W czasie wizyty w placówce pracownik z pewnością będzie próbował przekonywać do skorzystania dodatkowych usług banku, takich jak ubezpieczenie czy karta kredytowa.

Dlatego też warto zawczasu przemyśleć czego dokładnie oczekujemy i potrzebujemy przed wizytą w banku. Ewidentnym plusem wizyty w banku jest to, że pracownicy będą dokładnie znali i potrafili wyjaśnić daną ofertę, co w przypadku składania wniosku o kredyt u pośrednika wcale nie jest takie oczywiste.

Należy również pamiętać o tym, że wypełnienie wniosku nie wiąże się automatycznie z przyznaniem Ci kredytu. Procedura na tym etapie dopiero się zaczyna, Twoja zdolność kredytowa musi zostać dokładnie przeanalizowana. Jeżeli chcemy mieć pewność, że uda się uzyskać kredyt, warto złożyć kredyt w dwóch-trzech bankach, a ostatecznie podpisać umowę w jednym z nich.

Kredyty gotówkowe u pośrednika

Alternatywą może być złożenie wniosku o kredyt u pośrednika. W tym przypadku pośrednik przedstawi nam szeroką ofertę kredytów z różnych banków. U pośrednika będziemy mieć możliwość złożenia wniosku kredytowego od razu w kilku bankach. Co więcej, pośrednik może nam pomóc wybrać najbardziej korzystną dla nas ofertę oraz ostrzec przed niekorzystnymi zapisami zawartymi w umowach. Jest to możliwe dzięki temu, że pośrednicy muszą, a przynajmniej powinni znać dokładnie wszystkie oferty dostępnie aktualnie na rynku, tak, aby być w stanie dobrać najlepszą dla swojego klienta.

Co jest korzystniejsze?

Nie da się jednoznacznie ocenić, co będzie się klientowi opłacało bardziej. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. W każdym przypadku zaleca się ostrożność i merytoryczne przygotowanie do wizyty. Jeżeli zaskoczymy pośrednika naszą wiedzą, będzie on zmuszony, by poszukać dla nas faktycznie najlepszej oferty.

Kategoria artykułu:
Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.