background img
banner

Jaki kolor świątecznych dekoracji wybrać?

3 lata temu przez

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Zanim zasiądziemy do wigilijnej kolacji i połamiemy się z bliskimi opłatkiem, zadbajmy o świąteczne udekorowanie naszego mieszkania. Grudniowa aura sprzyja wprowadzaniu zmian w aranżacji wnętrza. Tym bardziej, że podczas Świąt mile widziane są fantazyjne dodatki i świąteczne dekoracje. Tylko w jakim kolorze?

świąteczne dekoracjeCzerwień

Czerwień jest kolorem niezwykle intensywnym i pobudzającym, dlatego trzeba umieć stosować go z umiarem. Kiedy myślimy Święta Bożego Narodzenia – spora część z nas z pewnością myśli o właśnie tym kolorze. To kolor Mikołaja i świątecznych kokardek, które umieszczamy w domu. Szczególnie pięknie wygląda w połączeniu z migocącymi kolorami lub bielą.

Zieleń lub biel

Te dwa kolory możemy znakomicie ze sobą łączyć. Zieleń to kolor choinki, która pojawia się w naszym mieszkaniu oraz igliwia, które wykorzystujemy do świątecznych stroików. Biel jest klasyczna i elegancka, więc nie rezygnujmy z białego obrusu czy białego nakrycia stołu. Wystarczy jeden ozdobny akcent, by kolory te nabrały jeszcze piękniejszego wyrazu.

Złoto i srebro

Okres świąteczno-noworoczny to czas, w którym do woli możemy korzystać z błyszczących kolorów. Cekiny, błyskotki, brokat – wszystko to jest dozwolone, oczywiście w umiarkowanych ilościach. Złote lub srebrne akcenty doskonale pasują do magicznej atmosfery, a także podkreślają wyjątkowość chwil Bożego Narodzenia.

Przy współpracy http://www.janpul.pl

Przypisane tagi:
· ·
Kategoria artykułu:
Dom i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.