background img
banner

    Jak zdać prawo jazdy w Anglii?

    8 lat temu przez

    Łatwiejszy dojazd do pracy, dyspozycyjność, a także możliwość awansu w pracy – powodów do zdobycia prawa jazdy jest wiele. Co jeśli jesteśmy za granicą i egzamin pozwalający zdobycie uprawnień wygląda zupełnie inaczej niż w Polsce?

    Prawo jazdy w UK

    Miejscem, w którym Polacy często podchodzą do zdawania prawa jazdy jest Anglia. Mimo tego, że kilka lat temu zmieniło się prawo traktujące o obecności tłumacza w trakcie egzaminu, popularność zdawania egzaminów nie zmalała. Wielu kursantów, którzy podchodzili do egzaminów w Anglii na nowych zasadach potwierdza, że znajomość języka angielskiego na minimalnym poziomie jest konieczna. Oprócz tego, polecają zapoznać się z systemem zdawania egzaminu, ponieważ wygląda on inaczej niż w Polsce.

    czytanie, nauka, książki, czytanie, pisanie prac — kopia

    Wielu kursantów, którzy mają już egzaminy za sobą polecają zapoznać się najlepiej z dwujęzycznymi materiałami szkoleniowymi. Pozwalają one na zapoznanie się z charakterystyczną terminologią, strukturą pytań oraz ułatwiają zrozumienie tamtejszego kodeksu drogowego.

    Niezbędne papiery

    zabawki, samochód,Zanim jednak przyszły kursant zaopatrzy się we wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe powinien najpierw zgłosić się po wydanie tymczasowego prawa jazdy. W Anglii, w przeciwieństwie do Polski, naukę jazdy można odbyć samodzielnie w towarzystwie kierowcy, który ma ukończone 21 lat i od 3 lat posiada brytyjskie prawo jazdy. Osoba nadzorująca kursanta powinna posiadać DVLA (Driver and Vehicle Licensing Agency), który można pobrać na stronie: http://www.emano.co.uk/. W razie kontroli policji okazanie DVLA może okazać się konieczne.

    Osoby, które chcą podejść do zdania egzaminu w UK, ale nie posiadają osoby, która mogłaby ich nauczyć jeździć zawsze mogą skorzystać z usług profesjonalnych instruktorów.

    Egzamin

    PaperworkPodobnie, jak w Polsce, w Anglii jest również dwa egzaminy – teoretyczny i praktyczny. Cześć teoretyczna składa się z 3 części:

    • test wyboru – z jedna i wieloma prawidłowymi odpowiedziami,
    • studium przypadku – stanowi ono integralną część testu wyboru,
    • hazard perception – testy w postaci filmów sprawdzających percepcje zagrożeń na drodze.

    Test praktyczny to jazda z egzaminatorem. Czas trwania takiego egzaminu to około 40 minut i skalda się również z 3 części:

    • badanie wzroku,
    • pytania z zakresu bezpiecznej eksploatacji pojazdu,
    • jazda.

    Kursant sam musi zadbać o samochód, w którym będzie zdawał egzamin. Musi odpowiednio go przygotować (np. umieszczając znak „L”).

    Przypisane tagi:
    · · ·
    Kategoria artykułu:
    Poradniki

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.