background img
banner

Jak wybrać odpowiedni wózek dziecięcy?

3 lata temu przez

Bezpieczeństwo i funkcjonalność – to dwie najistotniejsze kwestie, które należy brać pod uwagę wybierając wózek dziecięcy. Jednak coraz częściej rodzice zwracają również uwagę na design konkretnego modelu – zarówno w kontekście jego konstrukcji, jak i zastosowanych materiałów i kolorów.

Rodzaje wózków dziecięcych

Wózki dziecięce dzieli się na:

 • wózki wielofunkcyjne – wózki tego typu posiadają opcję zmiany wersji (gondola, siedzisko lub fotelik-nosidełko), co pozwala na dostosowywanie wózka do wieku i potrzeb dziecka. Są one bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. Wózki te posiadają stabilny stelaż oraz liczne akcesoria dodatkowe,

 • wózki 2w1 – wózki te to połączenie gondoli i praktycznej spacerówki. Ich konstrukcja jest stabilna, a przy tym lekka. Są to wózki bardzo komfortowe w codziennym użytkowaniu i niebywale wygodne dla dzieci,

 • wózki 3w1 – ten typ wózków to zestaw, który łączy ze sobą gondolę, spacerówkę oraz fotelik samochodowy. Posiadają one wytrzymały, ale lekki stelaż z wygodnym systemem składania i zmiany wersji wózka,

 • wózki spacerowe – wózki te są odpowiednie dla dzieci, które skończyły 6. miesiąc życia. Są idealne dla dzieci, które już siadają. Dzięki nim maleństwo może obserwować otoczenie. Wózki te są lekkie i posiadają liczne dodatkowe akcesoria,

 • wózki z gondolą – tego rodzaju wózki są przeznaczone dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia. Są one niezwykle wygodne dla dziecka oraz komfortowe dla prowadzenia przez rodziców. Ich wentylowana budka chroni dziecko przed deszczem i słońcem.

Polskie wózki dziecięce

Przy wyborze wózka dziecięcego istotna jest również kwestia producenta. Dobrze, aby był to producent polskich wózków dziecięcych, którego wózki spełniają wszelkie normy, posiadają odpowiednie atesty, a także zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Za przykład mogą posłużyć wózki marki Paradise Baby, które wyróżniają się nowoczesnym designem przy zachowaniu najwyższych parametrów jakościowych. Wózki te posiadają solidny i stabilny stelaż, dzięki któremu są bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. Wyróżniają je również pompowane koła, które idealnie prowadzą się na każdym rodzaju gruntu oraz jakość tkanin, które chronią dziecko przed wilgocią, a przy tym są odpowiednie dla delikatnej skóry maleństwa.

Artykuł powstał we współpracy z http://paradisebaby.pl

 

Przypisane tagi:
·
Kategoria artykułu:
Poradniki

Comments to Jak wybrać odpowiedni wózek dziecięcy?

 • Mi bardzo podobaja się wozki o nowoczesnym designu, ale też chciałam żeby był praktyczny i bezpieczny, w końcu trafipam na markę expander która łączy obie te opcje i tak oto posiadam wózek ecco mondo.

  Luiza 28 lutego 2017 18:30 Odpowiedz
 • Ja mam właśnie wózek 3w1, dla mnie to był idealny wybór, oczywiście przede wszystkim z wracałam uwagę na bezpieczeństwo i jakość wykonania, ale myślę że dobrze trafiłam, mam model Macco z expandera.

  Kamila 30 czerwca 2017 22:22 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.