background img
banner

Internet w Rzeszowie i nie tylko…

8 lat temu przez

W dzisiejszych czasach funkcjonowanie bez Internetu dla większości z nas byłoby znacznym utrudnieniem. Przesyłamy duże ilości danych z jednego miejsca do drugiego, co jest ogromnym udogodnieniem w przypadku załatwiania różnorodnych spraw, prywatnych czy też biznesowych.

Nie mielibyśmy takich możliwości, gdyby nie sieci komputerowe w Rzeszowie czy też w każdym innym miejscu na świecie. Dzięki nim nasze życie stało się znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze, ponieważ poprzez sieć możemy pograć sobie ze znajomymi w gry czy też drukować z jednej drukarki w przedsiębiorstwie. Na małych obszarach stosuje się tzw. sieć lokalną LAN (Local Area Network), która łączy hosty i inne urządzenia z tego obszaru lub budynki. Bardzo często taki rodzaj sieci ma zastosowanie w szkołach lub w mieszkaniach, gdzie znajduje się kilka komputerów. Z kolei sieć MAN (Metropolitan Area Network) wykorzystywana jest na obszerniejszych terenach, np. w obszarach wielkomiejskich. Składają się z kilku do kilkudziesięciu komputerów, które są spięte ze sobą w konfigurację magistralową, opartą na kanale przewodowym. Natomiast innym przykładem jest Internet w Rzeszowie, czyli sieć WAN (Wide Area Network). Ostatni rodzaj opisanej sieci stosowany jest na rozległych obszarach geograficznych. Sieci WAN są wciąż tworzone, dzięki czemu są udoskonalane oraz dynamicznie się rozwijają. Cieszą się dużą popularnością wśród dużych korporacji przemysłowych, banków oraz uczelni, gdzie sieć uczelniana zazwyczaj nosi nazwę CAN (Campus Area Network).

Jak widać technika rozwija się w zastraszającym tempie, nie sposób za nią nadążyć. W każdej chwili powstają nowe sieci, systemy, dzięki którym nasze życie staje się dużo łatwiejsze.

Przypisane tagi:
· · · · · ·
Kategoria artykułu:
Informatyka

Comments to Internet w Rzeszowie i nie tylko…

  • ja się bardzo cieszę z możliwości jakie dają sieci WAN. coraz częściej zwłaszcza w większych miastach można złapać Internet w prawie każdym miejscu, w jakim się znajduje. ja np, często korzystam z możliwości surfowania po necie siedząc na krakowskim rynku i korzystając z tabletu tScore 😉

    fantazja 19 września 2012 15:30 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.