background img
banner

HTC One X – telefon dla graczy

5 lat temu przez

HTC One X powstał we współpracy z amerykańską firmą komputerową NVIDIA Corporation, został zaprezentowany na rynku w pierwszym kwartale 2012 roku. Obecnie można go kupić za około tysiąc złotych, choć cena wyjściowa oscylowała w granicach trzech tysięcy złotych. HTC One X

Co ma w sobie niezwykłego ten model? Na pierwszy rzut oka robi wrażenie choć od premiery minęło już sporo czasu. Telefon o takich parametrach i tak niskiej cenie jest wart przemyślenia przy podejmowaniu decyzji zakupu nowego smartfonu, szczególnie jeśli jest się fanem gier. HTC One X cechuje duży –  4.7 calowy dotykowy wyświetlacz Super Clear LCD oraz aparat o rozdzielczości 8 megapikseli. Jest to telefon komórkowy z czerordzeniowym procesorem obsługujący łączność komórkową HSPA+. Jakość omawianego telefonu jest zachwycająca, chociaż w obudowie użyto tworzywa sztucznego, a i tak jego wytrzymałość jest naprawdę duża.

Produkt ten jest wyposażony w system Android w wersji 4.0.3 Ice Cream Sandwich. Co ciekawe każda wersja Androida nawiązuje do słodkiego deseru i są one wydawane w kolejności alfabetycznej. System dostępny na HTC One X jest dziewiątą aktualizacją i w tłumaczeniu znaczy tyle co kanapka lodowa. Prezentowany telefon posiada autorski interfejs HTC o nazwie HTC Sense w wersji 4+. Ikony zgodnie z filozofią nowego Androida są przewijane w poziomie.

Podczas oglądania HTC One X ma się wrażenie, że telefon został dopracowany z dbałością o nawet najmniejszy detal. Jego waga to zaledwie 130 gramów, a grubość 8,9 mm. Tył telefonu jest matowy, a ekran z przodu jest idealnie dopasowany do ogólnego designu.  HTC One X to telefon o bardzo dużej przekątnej wyświetlacza, dzięki czemu na ekranie startowym mieści się więcej aplikacji. Ma nietypową konstrukcję, obudowa wykonana jest z kompozytu, przez co jest bardzo lekka i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Warto zaznaczyć, że telefon nie jest otwierany, tym samym nie ma wymiennej baterii. Czas pracy telefonu to około dwa dni, w zależności od użytkowania.
Największą zaletą tego telefonu jest wysoka jakość zdjęć, dzięki dużemu, wystającemu poza obudowę obiektywowi. Aparat radzi sobie dobrze przy niewystarczającym oświetleniu, a zdjęcia są robione w bardzo szybkim tempie. Nowością w tym  modelu jest to, że w tracie kręcenia filmu można robić zdjęcia, o tym innowacyjnym rozwiązaniu można więcej przeczytać na http://htc-mobi.pl/innowacyjne-rozwiazania-w-htc.html

HTC One X posiada procesor NIVIDA Tegra 3 – czterordzeniowy, który doskonale radzi sobie z grafiką co można zważyć grając w gry. Jest polecany dla osób korzystających z gier na telefonie komórkowym, efekty na ekranie są naprawdę bardzo przyzwoite.

__________________

Źródło: htc-mobi.pl

Przypisane tagi:
· · · ·
Kategoria artykułu:
Czas wolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.