background img
banner

Dlaczego zabawki edukacyjne są ważne?

7 lat temu przez

Zabawa nie była by fajna, gdyby nie różnego rodzaju ciekawe zabawki, bez nich nie bylibyśmy w stanie wymyślić swojemu dziecku tylu ciekawych zajęć ile jest mu potrzebne. Na szczęście zakup odpowiedniej zabawki  nie stanowi problemu, mając taki wybór sklepów dla dzieci oraz ogromny wachlarz produktów jaki oferują.

Należy jednak pamiętać o bardzo istotnym fakcie, że zabawa wpływa na rozwój naszych dzieci, dlatego też powinniśmy kupować w sklepach dla dzieci,  zabawki edukacyjne, odpowiednie do wieku.

Dziecko na różnych etapach swojego rozwoju  poszerza swoje umiejętności. Dla najmłodszych powinniśmy wybierać zabawki rozwijające zmysły malucha.  Zabawki przeznaczone dla dzieci do 3 roku życia są tak skonstruowane by były bezpieczne i rozwijały zdolności psycho – fizyczne. Dzięki różnym dźwiękom, kształtom nasza pociecha poznaje świat i dodatkowo dzięki takim zabawkom edukacyjnym  może zrozumieć inne procesy życiowe oraz otaczające je otoczenie.
Dzieci mające już cztery lub pięć lat z powodzeniem mogą zaczynać się uczyć. Pomocne w tym będą z pewnością różnego rodzaju gry edukacyjne, logiczne.

Zabawa to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, to również nauka. Zabawki pomagają rozwinąć pamięć, wspomagają kreatywność dziecka, uczą pewnych zachowań. Zabawki edukacyjne stanowią istotny element zabawy dziecka, dzięki nim nasza pociecha poznaje zjawiska panujące w przyrodzie, dźwięki, kształty, potrafi odróżnić pewne zachowania.

Kategoria artykułu:
Poradniki

Comments to Dlaczego zabawki edukacyjne są ważne?

  • zgodzę się w zupełności, że od małego warto poprzez zabawę troczyć się o edukację najmłodszych. gry czy zabawki edukacyjne to wbrew pozorom niesamowicie istotna kwestia. mój 6-letni Antoś uwielbiam zabierać mi mój tablet tScore a ja specjalnie dla niego pobieram gry z androidowego marketu 😉 przyjemne i zarazem pożyteczne. chłopiec nie tylko gra w gry (swoją drogą także edukujące) ale także zaznajamia się z najnowszymi technologiami.

    fantazja 28 sierpnia 2012 14:45 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.