background img
banner

Czy różni się druk offsetowy od druku cyfrowego?

5 lat temu przez

Druk offsetowy i cyfrowy to dwie najbardziej popularne techniki drukarskie. Kiedy decydujemy się na wybór jednej z nich, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, a przede wszystkim to, jak dużego nakładu potrzebujemy i jaki efekt chcemy osiągnąć.

1002670_73085021Druk cyfrowy

Materiały, które przeznaczone są do wydruku cyfrowego, stanowią dane komputerowe, które w każdej chwili można edytować lub zmieniać. Nie ma żadnej formy drukarskiej, obraz zostaje stworzony jedynie w maszynie. Jest to bardzo szybka metoda, ponieważ nie przygotowuje się formy drukarskiej, a samo drukowanie trwa chwilę. Wszystko to sprawia, iż koszty są o wiele mniejsze, szczególnie przy niewielkich nakładach. Najbardziej znaczącą wadą wydruku cyfrowego jest jego słabsza jakość od druku offsetowego.

Druk cyfrowy w skrócie:
 • niski koszt przy małym nakładzie,
 • krótki czas oczekiwania na wydruk,
 • duży koszt przy dużym nakładzie,
 • brak skomplikowanego przygotowania do druku.

Druk offsetowy

Druk offsetowy to jedna z przemysłowych technik, wykorzystujących metodę druku płaskiego (obraz zostaje przeniesiony, za pośrednictwem cylindra, z płaskiej formy drukarskiej na podłoże wydruku.). Możemy wyróżnić 2 rodzaje druku offsetowego:

 • arkuszowy – przenoszenie wydruku na arkusz za pomocą lepkiej farby, a następnie utrwalaniu jej dzięki polimeryzacji lub wsiąkania.
 • rolowy – stosowany głównie do wydruku dużych nakładów. Farba przenoszona jest na 2 sposoby – na gorąco ( wsiąka w papier i odparowuje w wysokich temperaturach) oraz na zimno (tylko za pomocą wsiąkania).
Druk offsetowy w skrócie:
 • zwiększony czas oczekiwania na wydruk,
 • bardzo wysoka jakość wydruku,
 • niski koszt wydruku przy dużych nakładach.

Który wybrać?

Najlepszym wyborem będzie druk offsetowy, w szczególności dla osób, które lubią dobrą jakość, precyzję oraz dbają o swój profesjonalny wizerunek rynkowy. W szczególności potrzebujących naprawdę dużego nakładu.

Przy jakichkolwiek wątpliwościach warto odwiedzić stronę: http://www.mhp.com.pl/index.php/produkty/druk-opakowan/druk-offesowy/

Kategoria artykułu:
Biznes

Comments to Czy różni się druk offsetowy od druku cyfrowego?

 • Zgadzam się, że druk offsetowy jest najlepszym rozwiązaniem. Co miesiąc drukuję nowe ulotki mojego sklepu promocyjnego, a bardzo zależy mi na jakości, ponieważ klient dostając ulotki utożsamia je z firmą, czyli jest to pierwsze wrażenie,

  Judyta 17 września 2014 13:14 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.