background img
banner

    Co robić gdy nasz pupil nie ma apetytu

    6 lat temu przez
    Przychodnia weterynaryjna

    Pies to zazwyczaj stworzenie pełne energii, chętne do zabawy i uwielbiające jeść. Co więc zrobić, kiedy nasz podopieczny nagle przestaje zajadać pokarmy, jakie mu przygotowaliśmy? Całkiem prawdopodobne, że ma jakiś zdrowotny problem i powinniśmy mu niezwłocznie pomóc.

    Pies jest apatyczny i unika jedzenia

    Zazwyczaj psy uwielbiają jedzenie. Jak przygotowujemy im pokarm to z niecierpliwością merdają ogonami i się cieszą. Jednak co zrobić gdy podajemy psu miskę pełną jedzenia a ten obojętnie przechodzi obok niej? Warto wtedy dokładniej przyjrzeć się pupilowi. Jeśli zauważymy, że często uleguje, nie chce wychodzić na spacer oraz brak mu energii, to śmiało możemy podejrzewać chorobę. W takim wypadku należy niezwłocznie udać się do przychodni weterynaryjnej, aby specjalista zbadał zwierzę i podał odpowiednie leki. Nie zawsze jednak oznaka barku apetytu musi wiązać się z apatycznością psa!

    Zdrowy niejadek

    Często zdarza się, że pies cieszy się na widok miski oraz jest pełen energii, jednak po podaniu mu jedzenia ten nie je. Takie zachowanie może wskazywać na ból zęba lub nabicie czegoś do pyska. Problem jest teoretyczne łatwy do rozwiązania, przez co można samemu udzielić pomocy i wyjąć psu nabity przedmiot. Jednak, jeżeli jest to ząb to sami sobie nie poradzimy. Trzeba udać się do przychodni weterynaryjnej. Tam weterynarz szybko pomoże i uśnieży ból a piesek wróci do pełni sił.

    Przychodnia weterynaryjna1

    Strona behawioralna

    Psy mają również skłonności do popadania w stany lękowe. Nie chcą wtedy jeść i unikają kontaktu z człowiekiem. Strach może być wywołany traumatycznym przeżyciem lub nagłą zmianą otoczenia. Często też pies będący w centrum zainteresowania spychany jest na 2 tor z powodu pojawienia się nowego członka rodziny. Łatwo wtedy zauważyć zmianę zachowania i skutecznie temu zaradzić. Czasami wystarczy trochę więcej uwagi poświęconej psu a ten poczuje się bezpieczniej i zacznie zachowywać się jak dawniej.

    Warto, więc obserwować zachowanie podopiecznego, dzięki temu szybko zareagujemy i udzielimy niezbędnej pomocy. Wystarczy trochę uwagi poświęconej psu a ten powróci do zdrowia!

    Kategoria artykułu:
    Życie

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.