background img
banner

Budujemy baseny ogrodowe

8 lat temu przez

Jeśli jesteśmy zdecydowani na basen ogrodowy warto prace rozpocząć jednocześnie z budową domu, zanim też zaprojektujemy ogród. Pozwoli to zredukować koszty podłączenia do różnych instalacji oraz będziemy mieć możliwość wykorzystania tych samych pracowników i sprzętu.
Przy wyznaczeniu miejsca na basen ogrodowy należy sprawdzić poziom wód gruntowych, ponieważ im będzie on wyższy konstrukcja basenu będzie wypychana do góry. W takiej sytuacji warto basen postawić na powierzchni terenu lub częściowo wkopać w ziemię.
Istotną rolę odgrywa wielkość basenu, przy czym im będzie on większy tym koszty jego inwestycji i utrzymania będą wyższe czego skutkiem będzie wzrost opłat za energię elektryczną. Rozmiar zbiornika powinien zostać ustalony proporcjonalnie do liczby osób, które będą z niego korzystać. Wystarczające by popływać baseny ogrodowe powinny mieć wymiary 5m x 8m x 1,5m.

Kolejną ważną decyzją jest wybór niecki. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz niecek basenowych np. niecka z żelbetonu, z blachy wykładanej folią, z akrylu, z betonu wyłożonego płytkami czy też gotowych elementów plastikowych wyłożonych folią. Trzeba zwrócić uwagę by niecka była odporna na niskie temperatury i na działanie chloru.

By uniknąć zanieczyszczeń baseny ogrodowe powinny być wyposażone w pokrywy lub zadaszenia. Aby w pełni korzystać z zalet basenu ogrodowego musimy wyposażyć go w specjalistyczny sprzęt i środki chemiczne potrzebne do jego konserwacji i pielęgnacji.

Kategoria artykułu:
Dom i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.